Nadchodzą zmiany w menu Start. Co o nich sądzicie?

Nadchodzą zmiany w menu Start. Co o nich sądzicie?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:44
01.04.2016
5 komentarzy
4403 wyświetlenia

Microsoft zapowiedział Windows 10 Anniversary Update - pierwszą dużą aktualizację nowego systemu w rocznicę jego premiery. Jak zwykle w przypadku takich aktualizacji bywa, zostanie wprowadzonych kilka zmian w obrębie UX i UI (doświadczenia użytkownika i interfejsu). Zmiany przypadną też w udziale menu i ekranowi Start. Zmieni się kolejność elementów i wyświetlanie wszystkich aplikacji.

Na początek spójrzmy na planowany/nadchodzący wygląd ekranu Start. Lista wszystkich aplikacji przywodzi tu na myśl Windows 8.1. Oczywiście takiego widoku uświadczymy tylko w Trybie tabletu w Windows 10. Lista zamienia się tu w pełnoekranowe doświadczenie. Wydaje się to dużo wygodniejsze, jeśli korzystamy z ekranu dotykowego. Jak pisze Microsoft, zmiany będą wprowadzone w dwóch obszarach: dla pełnoekranowej listy Wszystkich aplikacji w trybie tabletu i poprzez połączenie widoku list Często używanych i Wszystkich aplikacji. Poniżej dla porównania aktualna i nadchodząca wersja ekranu:

Druga propozycja jest adresowana do użytkowników PC. Jak tłumaczy Microsoft, "Lista Wszystkich aplikacji jest kluczowa dla zrozumienia, które aplikacje posiadamy na urządzeniu. Podnieśliśmy ją w górę interfejsu, by zredukować klikanie i przewijanie. Dzięki temu dostęp do aplikacji jest łatwiejszy". Jak zobaczymy na poniższym porównaniu, ikony użytkownika, ustawień i zasilania przeniesiono w lewo, by były widoczne również w trakcie przeglądania listy Wszystkich aplikacji:

Ponadto Microsoft zapowiedział, że przełączanie między widokiem przypiętych kafelków i Wszystkich aplikacji stanie się łatwiejsze. Cóż, zmiany nie wydają się zbyt inwazyjne, a mogą podnieść komfort pracy wielu użytkowników (Microsoft powołuje się tu na ich feedback). A Wy, drodzy czytelnicy, co sądzicie o zmianach w menu Start?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://mspoweruser.com/microsoft-considering-a-much-improved-all-apps-list-in-windows-10-start-menu/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

 • Adam 10:59 02.04.2016

  No tak... jak już nie potrafią stabilności w W10 poprawić o W10P nie wspominając to przynajmniej interfejs poprawią, na tym się nie trzeba dobrze znac.

 • Andi 11:12 03.04.2016

  Po co te kafelki na kompie są nieprzejrzyste nieczytelne brak im kolorów nie wiadomo co jest co żeby je odróżnić trzeba się przyjrzeć i skupić są nieczytelne dla osób rzadko korzystających z kompa

 • Paweł 17:39 03.04.2016

  Pierwszy obrazek pokazuje ze idą dobrą drogą. Kafle chcą zamienić na znany wcześniej widok listy (ikona + opis). Pełnia szczęścia będzie, jak mniemam, dopiero w kolejnej aktualizacji kiedy dojdą do widoku szczegółów, czyli do normalności.

 • Paweł 17:45 03.04.2016

  A tak na marginesie sobie myślę... Tysiące programistów i architektów zatrudnianych przez Microsoft pierdzących w stołki tylko tyle potrafią zdziałać przez te bodajże pół roku?

 • KS 16:04 04.04.2016

  Kolejne spojrzenie na nowe menu Start: <a href="http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/16076,Zobacz-w-akcji-Menu-Start-z-nowym-hamburger-menu.aspx" target="_blank">http://www.centrumxp.pl/Aktualnosci/16076,Zobacz-w-akcji-Menu-Start-z-nowym-hamburger-menu.aspx</a>

Skomentuj

Autor