Nadchodzą ważne zmiany w dostawie buildów Insider Preview

Nadchodzą ważne zmiany w dostawie buildów Insider Preview

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:22
20.06.2015
8 komentarzy
2662 wyświetlenia

Windows 10 już niebawem wejdzie w fazę RTM. W ramach przygotowań Microsoft postanowił zmodyfikować sposób, w jaki kompilacje poglądowe dostarczane są do odbiorców. Zmiany te położą nacisk na zacieśnienie więzów ze społecznością Windows Insider.

Jeśli uczestniczycie już w programie poglądowym i testujecie buildy Windows 10, począwszy od najbliższej publicznej wersji, niezbędne będzie zalogowanie się do konta Microsoft już podczas instalacji systemu. Jeżeli nie założymy lub nie powiążemy konta Microsoft z naszymi instalacjami (dotychczas było to przez cały czas możliwe), przestaniemy otrzymywać nowe wersje poglądowe. Microsoft wprowadził owo ograniczenie, by upewnić się, że buildy poglądowe trafiają jedynie do osób, które biorą udział w programie Windows Insider. Należy tu jednak podkreślić, że od wejścia w fazę RTM Windows 10 nie będzie wymagał logowania na koncie Microsoft.

Build 10130

29 lipca wszyscy Insiderzy otrzymają aktualizację do finalnej wersji Windows 10 na takich samych zasadach, jak w przypadku wszystkich kompilacji preview. Jeżeli chcielibyśmy dokonać czystej instalacji, również istnieje taka możliwość. "Wystarczy, że raz zainstalujecie pomyślnie ten build i aktywujecie go, a następnie możecie wykonywać czystą instalację na tym PC z finalnego źródła, jeśli chcecie zacząć od nowa" - tłumaczy Gabe Aul. Oznacza to, że nasze konto Microsoft stanie się kluczem dla ponownej instalacji Windows 10, gdy tylko zajdzie taka potrzeba.

Program Windows Insider będzie nadal kontynuowany po wejściu Windows 10 w fazę RTM. Użytkownicy nadal będą mogli w nim pozostać, by otrzymywać kompilacje poglądowe i nowe funkcjonalności. Gdy będziemy chcieli pozostać w oficjalnym cyklu wydawniczym Windows 10, możemy po prostu wyłączyć opcję otrzymywania kompilacji Insider Preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-is-making-changes-to-the-way-insider-builds-are-delivered

Polecamy również w kategorii Windows Insider

Komentarze

 • fg 15:45 20.06.2015

  Szdoda że w samym Windows 10 zadnych waznych zmian wzgledem poprzednikow nie widac.

 • aaa 23:06 20.06.2015

  Do fg Co ty gadasz przecież W10 jest największą rewolucją od czasów pierwszych Windowsów. Zmiany? Proszę bardzo Continuum, Cortana(!) Windows apps (uniwersalne aplikacje) IoT/smartfony/tablety/laptopy/PC/Xbox/TV(Surface Hub)/VR/AR, Hello, DirectX 12, Edge, Action Center(powiadomienia) jeden sklep z (aplikacje/gry/muzyka/filmy) i jedna z najważniejszych zmian albo najważniejsza zmiana w historii Windowsów to?... WINDOWS HOLOGRAPHIC!!!

 • fg 09:10 21.06.2015

  system plików z czasów Windows Millenium, brak nowego jądra systemu, brak wsparcia dla obsługi DVD, brak Media Center, brak kontroli nad aktualizacjami, Edge -nieukończona przeglądarka, Cortana nie będzie działa w naszym języku, Continuum - brak wsparcia nawet dla obecnych flagowych modeli Windows Phone, Paskudny wygląd, nieefektywne wykorzystanie powierzchni ekranu,

 • re 14:24 21.06.2015

  a co jeśli używam tego samego konta MS na czterech komputerach?

 • Hus 21:25 21.06.2015

  @re to do każdego zostanie przypisana instalacja ważne sa wa czynniki, konto Microsoftu + sprzet :)

 • jw 10:22 22.06.2015

  Nowe gadżety są ale gdzie np. od 15 lat zapowiadany system plików oparty na silniku SQL-owym?

 • jw 10:27 22.06.2015

  Nawet znalazłem linka: http://www.pcworld.pl/news/82644/WinFS.po.co.i.dla.kogo.html . To jest była by istotna zmiana w OS .

 • jw 10:29 22.06.2015

  .. a nie to międlące dysk nie kończące się indeksowanie.

Skomentuj

Autor