Nadchodzą usprawnienia w mechanice pobierania aktualizacji Windows 10

Nadchodzą usprawnienia w mechanice pobierania aktualizacji Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
13:12
20.07.2017
0 komentarzy
1601 wyświetlenie

W systemie Windows ewoluują nie tylko jego składniki, lecz również metoda ich dostarczania. Już niebawem zmieni się sposób, w jaki pobierane oraz instalowane są najnowsze większe aktualizacje. W efekcie ich uciążliwość (samego procesu wdrażania) powinna znacząco zmaleć, co jest istotne zwłaszcza, jeśli pod uwagę weźmiemy niezbyt już odległą premierę Fall Creators Update.

Żeby zrozumieć, co dokładnie ma ulec zmianie, warto zorientować się, chociażby ogólnie, w mechanice wprowadzania większych aktualizacji. Dzieli się ona na dwa umowne etapy - podczas jednego z nich możemy nadal używać komputera, drugi zaś to uniemożliwia. Dotychczas najwięcej działo się właśnie w drugiej fazie wdrożenia, wobec czego specjaliści Microsoftu postanowili przenieść z niej, ile tylko się da do wcześniejszej – w efekcie czas, podczas którego komputer nie jest zdolny do normalnego działania, powinien drastycznie zmaleć. Warto przy okazji nadmienić, iż negatywnym skutkiem będzie wydłużenie całego procesu aktualizacji.

Aktualizacje staną się wygodniejsze

Kiedy dokładnie nowy mechanizm zostanie zastosowany w stabilnej wersji Windows 10? Tego jeszcze nie wiadomo. Prawdopodobnie będzie to miało miejsce podczas najbliższej wielkiej aktualizacji, Fall Creators Update, lub też na krótko przed nią.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/coming-changes-to-windows-10-upgrade-process-it-takes-longer-but-with-less-downtime

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor