Na urządzeniach Lenovo wyszukiwanie z Cortaną będzie jeszcze bardziej naturalne

Na urządzeniach Lenovo wyszukiwanie z Cortaną będzie jeszcze bardziej naturalne

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
17:47
29.05.2015
0 komentarzy
1976 wyświetleń

Kontynuując wątek globalnej konferencji technologicznej Lenovo Tech World, chcieliśmy napisać nieco szerzej o zapowiedzianym tam porozumieniu z korporacją Microsoft, na mocy którego dostarczane z systemem Windows 10 urządzenia Lenovo wyposażane będą w dodatkowy pakiet rozszerzeń dla asystentki Cortana. Mowa tu o wspomnianej już przez nas usłudze REACHit, mającej na celu znaczne usprawnienie możliwości wyszukiwania usługi Microsoftu.

Jak widać na poniższym filmie, dzięki połączeniu Cortany z usługą Lenovo będzie ona w stanie wyszukiwać odpowiednie dane na dużo szerszą skalę niż w przypadku czystej usługi Microsoftu. Nie tylko więc będziemy mogli wyszukiwać nasze dane wskazując konkretne obiekty, powiązane z nimi osoby czy interesujący nas okres czasu, ale także związane z nimi lokalizacje, takie jak choćby miejsce utworzenia dokumentu. Tworzone przez nas zapytania Cortana rozbijać będzie na poszczególne części składowe, wyszukując z nich i wykorzystując do wyszukiwania danych tylko te najistotniejsze fragmenty, takie jak typ poszukiwanego pliku, okres jego utworzenia lub data ostatniej modyfikacji, czy nawet osoba, z którą w danym momencie przebywaliśmy. Warto zwrócić uwagę na demonstrowane na filmie przykłady zapytań, które w wersji angielskiej brzmią bardzo naturalnie.

Tym sposobem, jeśli zapomnieliśmy przykładowo nazwy konkretnego pliku, a pamiętamy kiedy po raz ostatni z niego korzystaliśmy lub też gdzie wówczas byliśmy, Cortana bez problemu odnajdzie i uwzględni go w wynikach wyszukiwań. Co więcej, prócz standardowego wyszukiwania danych na lokalnym komputerze i w usłudze przechowywania OneDrive, zestawienie Cortana+REACHit umożliwiać ma także przeszukiwanie zasobów w usługach firm konkurencyjnych - w tym w usługach Dropbox, Google Drive oraz Box - na naszych pozostałych urządzeniach czy nawet w załącznikach wiadomości e-mail.

Co ważne, klienci Lenovo nie będą musieli zmagać się z żadnymi problemami związanymi z obsługą dodatkowego oprogramowania, jako że REACHit nie jest zewnętrzną aplikacją, lecz stanowi ścisłą integrację z usługą Cortana.

Wdrożenie wersji beta usługi REACHit ma odbyć się wkrótce po premierze systemu Windows 10, zaś jej pełna wersja ma zostać udostępniona użytkownikom jesienią.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor