Na serwerach Microsoftu pojawiły się pliki Windows 10 ARM

Na serwerach Microsoftu pojawiły się pliki Windows 10 ARM

Amadeusz Labuda
12:48
13.09.2017
0 komentarzy
1455 wyświetleń

Wiele dyskusji toczy się ostatnimi czasy wokół dystrybucji Windows 10 na przenośne komputery działające w oparciu o procesory ARM. Spora ilość zainteresowanych tematem osób podchodzi sceptycznie do zapowiedzianej jeszcze na ten rok premiery nowego rozwiązania, dowodząc że czasu pozostało już zdecydowanie zbyt mało, by była ona możliwa. Wygląda jednak na to, że Microsoft wywiąże się z zadania, zaś komputery tego typu ukażą się według planu. Wniosek ten nasuwa się w zasadzie naturalnie, bowiem gigant rozpoczął już rozmieszczanie na swoich serwerach plików powiązanych z architekturą ARM.

Pliki te nie są oczywiście w pełni funkcjonalne, bowiem stworzone zostały w oparciu o Unified Update Platform – oznacza to, że przed zainteresowanymi specjalistami, chcącymi dociec ich fundamentalnego działania stoi spore wyzwanie. Nie ma się też co łudzić, że dane te pozwolą na skonstruowanie chałupniczo urządzenia działającego w oparciu o nie – nie są to bowiem oczywiście wszystkie wymagane pliki. Niemniej, pojawienie się ich na serwerach Microsoftu sugeruje, że nie tylko prace nad nowym rozwiązaniem trwają, lecz w zasadzie znajdują się one na końcowym etapie. To zaś z kolei pozwala wysnuć wniosek, że tym razem obędzie się bez opóźnień - co zdecydowanie stanowi pozytywną odmianę od funkcji systemowych, które ostatnimi czasy pojawiają się w Windows 10 ze sporym opóźnieniem…

Gdy nadejdzie premiera komputerów ARM działających w oparciu o Windows 10 spodziewać możemy się sporej rewolucji. Całkiem możliwe, że dojdzie to sytuacji w której wypchną one z rynku największe (gabarytowo) smartfony, po prostu zastępując je. To tłumaczyłoby, dlaczego Microsoft wycofał się z rynku klasycznych urządzeń tego typu. Niestety, nie zanosi się jeszcze na premierę Surface Phone – wygląda na to, że wyczekujący go fani będą musieli jeszcze poczekać.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/windows-10-on-arm-bits-show-up-on-microsoft-servers/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor