Na prezentacji Azure zawiesił się Edge, więc inżynier z Microsoft pobrał Chrome

Na prezentacji Azure zawiesił się Edge, więc inżynier z Microsoft pobrał Chrome

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:25
05.11.2017
1 komentarz
1278 wyświetleń

Od czasu kultowej prezentacji Windows 98 prowadzonej przez Billa Gatesa, kiedy to system wysypał się na oczach milionów, upłynęło w Wiśle wiele wody, ale zdarzenie to zostało dobrze zapamiętane. Firma z Redmond dokłada teraz wszelkich starań, by jej prezentacje odbywały się bez zakłóceń i tak oto najbardziej złożone dema technologiczne (jak choćby piorunująca pierwsza prezentacja HoloLens z użyciem Minecrafta) dopięte są na ostatni guzik. Co jednak się dzieje, gdy dochodzi do tak prozaicznej sytuacji, jak zawieszka firmowej przeglądarki? Zobaczcie sami.

Odpowiedź na to pytanie kryje się w wideo z prezentacji "Datacenter Transformation. Migrating Apps, Workloads and Data to Azure" - jednej z wielu specjalistycznych sesji technicznych, które odbyły się w ramach konferencji Microsoft Ignite 2017. I choć wideo wisi w YouTube od ponad miesiąca, do tej pory mało kto zwrócił uwagę na szczegół, który być może przejdzie do historii. Michael Leary z Microsoft demonstrował, jak klienci mogą przenosić swoje dane i środowiska pracy do Azure, oczywiście z wykorzystaniem przeglądarki Microsoft Edge. W pewnym momencie - a dokładnej w 37 minucie - Edge się zawiesza. "Uwielbiam, kiedy dema się wysypują" - mówi skonfudowany Leary.

Jak wybrnąć z tej sytuacji? Uruchomić ponownie system albo przeglądarkę? Udawać, że nic się nie stało? A może przekląć twórców Edge za wypuszczenie niedopracowanego produktu? Nic z tych rzeczy. Leary nie czekał długo i już po kilku sekundach stwierdził: "Zainstaluję Chrome", po czym po prostu to zrobił. Na sali wybuchły owacje i śmiechy, które udzieliły się też samemu prelegentowi. W uruchomionej już przeglądarce Leary nie zaznaczył opcji wysyłania statystyk i raportów do Google, by - jak mówi - "nie ulepszać Google". Po pomyślnym zalogowaniu do Azure w Chrome nastąpiły kolejne brawa i Leary mógł już kontynuować prezentację.

Cóż, na pewno nie była to najlepsza wizytówka dla nowej przeglądarki Microsoftu i niewiele zmienia fakt, że prezentacja była zwykłą sesją techniczną, a nie np. keynotem. W chwili obecnej wideo ma już 1 061 300 wyświetleń, a wieści o podmianie Edge na Chrome'a zdążyły już obiec świat. Ani Microsoft, ani Google tej sprawy nie skomentowali, ale sądzimy, że ten pierwszy podejdzie do tego zupełnie na luzie - w końcu Azure działał dalej, a istnienie produktów konkurencji nie jest już dla firmy tematem tabu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.cnet.com/news/microsoft-engineer-forced-to-download-chrome-after-edge-fails/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

  • Ja 11:42 06.11.2017

    Wygląda niemal jak ustawka. MS odpuszczą sobie projekty bez szans, jak mobilny win, a dzięki temu pięknie pokazali, że ich kura znoszącz złote jaja jest uniwersalna i niezależna od platformy

Skomentuj

Autor