Na konsolach Xbox pojawiła się opcja zakupu gry w formie prezentu dla znajomego

Na konsolach Xbox pojawiła się opcja zakupu gry w formie prezentu dla znajomego

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
11:03
02.10.2017
0 komentarzy
966 wyświetleń

Ostatnimi czasy zaobserwować można coraz szybszy rozwój aplikacji sklepowych Microsoftu. Dowodzi tego chociażby niedawne rozpoczęcie rebrandingu, w wyniku którego zarówno Sklep Windows jak i Sklep Xbox zmienią nazwę na wspólną – Microsoft Store (Sklep Microsoft). Co prawda ma to obecnie miejsce jedynie w testowych kompilacjach, jednak wprowadzenie tej zmiany do stabilnych systemów wydaje się nieuniknione. Na tym jednak nie koniec - kilka dni temu pojawiła się bowiem wyczekiwana przez wielu opcja, umożliwiająca zakup gry/aplikacji Xbox dla znajomego (jedynie w kręgu aktualizacji Alpha Ring).

Tak prezentuje się najnowsza opcja dostępna w sklepie

Nie jest to bynajmniej funkcja eksperymentalna- skorzystać z niej można już od lat na szalenie popularnej platformie Steam, dostępnej na PC. Umożliwia ona zakup gry bezpośrednio ze sklepu, jednakże tytuł zamiast zostać dodanym do naszej biblioteki, zostaje wysłany wybranemu przez nas znajomemu. Współgra to doskonale z możliwością dodania wybranego produktu do listy życzeń, gdyż dzięki temu nasi znajomi mogą sprawdzić, czy konkretna produkcja nas interesuje. Być może z czasem również i ten mechanizm pojawi się w Sklepie Microsoft.

Bardzo dobrze, że Microsoft reaguje na prośby swoich klientów, nawet jeśli polegają one zasadniczo na skopiowaniu rozwiązania stosowanego przez konkurencję. Grunt, że są to rozwiązania dobre i sprawdzone w boju. Na chwilę obecną opcja zakupu gry dla znajomego pojawiła się jedynie w przypadku sklepu konsolowego, jednak niebawem zaobserwować będzie ją można najprawdopodobniej również na PC. Całkiem możliwe, że nowa funkcja pojawi się niedługo po wprowadzeniu do dystrybucji najnowszej wielkiej aktualizacji, Fall Creators Update, jednak nie jest to jeszcze potwierdzone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-insiders-on-the-alpha-ring-can-now-gift-games-to-friends?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-main

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor