Menu kategorii
MyAnalytics będzie lepiej dostępny w różnych planach Office 365

MyAnalytics będzie lepiej dostępny w różnych planach Office 365

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:00
02.01.2019
271 wyświetlenie

MyAnalytics to usługa zapewniająca spersonalizowany wgląd w to, jak pracujemy. Na podstawie danych z poczty i kalendarza jest w stanie nam pokazać, ile czasu spędzamy na spotkaniach, ile czasu jesteśmy skupieni na pracy, jak długo zajmuje nam (lub komuś) odpowiedzenie na maila itd. Do tej pory MyAnalytics był dostępny tylko w planie Enterprise E5 lub jako dodatek do planów E1 i E3. Teraz jego dostępność znacznie się poszerza. Dotyczy to nie tylko planów Office 365 i Microsoft 365, ale i obsługiwanych aplikacji.

Za pośrednictwem spersonalizowanej tablicy, dodatku do Outlook i cotygodniowych maili MyAnalitycs podsumowuje nasz czas spędzony w pracy i sugeruje sposoby, by pracować mądrzej, np. redukując czas przeznaczony na nieproduktywne spotkania czy nadgodziny. Używa on nawet sztucznej inteligencji, by przypominać nam o ważnych zobowiązaniach, które zadeklarowaliśmy w treści maili. Microsoft zapowiada tymczasem dalszą ewolucję usługi. Na ten moment MyAnalitycs działa w oparciu o dane z Outlook i Skype dla Firm. W tym miesiącu zacznie on sięgać również po dane z Microsoft Teams (połączenia i czaty), OneDrive i SharePoint (dokumenty). Jako że 329 tys. organizacji i 87 firm z listy Fortune 100 używa Teams, zbliża nas to o kolejny krok, by zapewnić wam bardziej kompletny obraz tego, jak spędzacie czas w pracy - komentuje Microsoft.

MyAnalytics

Microsoft powołuje się na niedawne badania Gallup, z których wynika, że 2/3 pracowników pełnoetatowych doświadcza wypalenia zawodowego. Wpływa na to wiele czynników, w tym wyższe tempo pracy, więcej pracy w grupach (czaty, maile i spotkania), a także postępujący trend, w którym technologia zaciera granice między pracą a życiem prywatnym. Microsoft mówi, że wielu jego klientów szuka sposobów na poprawę swojego work-life balance czy budowanie lepszych nawyków związanych ze spotkaniami. Czyniąc usługę MyAnalytics lepiej dostępną, Microsoft chce odpowiedzieć na te potrzeby.

MyAnalytics zacznie obsługiwać wglądy z Microsoft Teams, OneDrive i SharePointa jeszcze w tym miesiącu. Dotyczy to istniejących użytkowników usługi. Jeśli zaś chodzi o użytkowników we wszystkich planach Office 365 (i Microsoft 365) Enterprise i Business, MyAnalytics stanie się dla nich dostępny w najbliższych miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2019/01/02/myanalytics-the-fitness-tracker-for-work-is-now-more-broadly-available/

Polecamy również w kategorii Office 365