Można już streamować gry z Xbox One na urządzenia mobilne Apple

Można już streamować gry z Xbox One na urządzenia mobilne Apple

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:08
08.08.2018
1449 wyświetleń

Microsoft umożliwia graczom Xbox One streamowanie gier na urządzenia z Windows 10 już od 2015 r., ale do niedawna użytkownicy komputerów Mac byli z tej zabawy wykluczeni. Wszystko zmieniło się za sprawą udostępnionej w tym roku aplikacji OneCast. Do niedawna umożliwiała połączenie Xboksa z Macami, ale teraz jej możliwości ogarniają też iPhone'a, iPada i iPoda Touch. Aplikacja jest dostępna w Apple App Store.

OneCast

Podobnie jak w przypadku streamingu na Windows 10 aplikacja wymaga połączenia z tą samą siecią, do której połączony jest Xbox One. Po zalogowaniu na koncie Microsoft i podłączeniu kontrolera (Bluetooth lub USB) OneCast zacznie strumieniować zawartość z Xbox One po sieci domowej wprost do komputera Mac. OneCast umożliwia streaming w jakości 1080p i może uruchamiać się zarówno na pełnym ekranie, jak i w trybie okienkowym. Wsparcie dotyczy też wielu profili, więc można przełączać się między wieloma konsolami Xbox, jeśli takowe posiadamy.

Prócz komputerów Mac aplikacja umożliwia streaming na urządzenia mobilne Apple'a. "Weź niesamowitą moc twojej konsoli Xbox One i daj jej mobilność i wygodę [rodem z] Nintendo Switch. Streamuj swoje gry Xbox One na swojego iPhone'a, iPada albo iPoda touch i graj z dowolnego miejsca z dostępem do twojej sieci domowej. Nigdy więcej twoja gra nie będzie zakłócona, gdy ktoś inny chce skorzystać z TV!" - głosi opis OneCast w sklepie Apple. Aplikacja cechuje się zminimalizowaną latencją i możliwością spersonalizowania wirtualnego, ekranowego kontrolera. Konfiguracja zajmuje podobno parę sekund, po czym możemy zaczynać grę.

OneCast, którego podtytuł brzmi "Game Streaming for Xbox One", jako aplikację można pobrać z Apple App Store, gdzie jego cena wynosi 11,99 dolarów (ok. 44 zł). Niestety, zabawa nie należy do najtańszych, ale to prawdopodobnie jedyna działająca opcja dla tej konfiguracji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/onecast-streaming-app-now-available-on-itunes-lets-you-stream-your-xbox-one-games-to-compatible-apple-devices/

Polecamy również w kategorii Xbox One