Możliwość wysłania gry w formie upominku już dla wszystkich na Xbox One

Możliwość wysłania gry w formie upominku już dla wszystkich na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:06
14.11.2017
0 komentarzy
1186 wyświetleń

Opcja zakupu i wysłania gry jako upominku pojawiła się w Sklepie Microsoft (Sklepie Xbox) pod koniec października, choć dostęp do niej mieli tylko Xbox Insiderzy w pierścieniu Alpha z regionu USA. Zastanawialiśmy się wówczas, czy Microsoft zdąży z ogólną dostępnością funkcji przed świętami. Okazało się, że zdążył... i to jeszcze nawet przed Black Friday.

Jak wyjaśniał wcześniej Mike Ybarra, "Microsoft Store pozwala teraz dawać prezenty w postaci cyfrowych gier na Xbox One, 'trwałej' zawartości do pobrania (DLC - paczek map, skinów do broni etc.), Xbox Live Gold i Xbox Game Pass - wszystko z poziomu waszej konsoli! Wystarczy wybrać grę ze Sklepu, zaznaczyć 'Kup jako upominek' i wysłać ją przyjacielowi lub komuś z rodziny, wybierając ich Gamertag lub wpisując adres e-mail". Ybarra poinformował teraz o wyjściu funkcji z fazy poglądowej i jej dostępności "dla wszytkich".

Kup jako upominek

Przedpremierowo funkcja istniała przez nieco ponad dwa tygodnie i najwyraźniej zdążyła już zyskać na tyle pozytywny feedback, że Microsoft zdecydował się udostępnić ją wszystkim. Niestety, nie podano żadnych informacji odnośnie do wyjścia funkcji poza USA, niemniej jednak po wejściu do Sklepu możemy zobaczyć, że funkcja jest już dostępna w Polsce. Nie można jednak wysyłać prezentów za granicę, tj. jeśli chcemy obdarować naszego znajomego z Polski, grę musimy zakupić w Polsce itd. Sposób zakupu jest dostępny zarówno z poziomu aplikacji Sklepu, jak i poprzez przeglądarkę.

By móc udostępnić zakupioną przez nas grę odbiorcy z naszej listy znajomych lub dowolnie wybranej osobie z naszego regionu (wysyłając jej link do pobrania np. w wiadomości e-mail), na stronie gry klikamy przycisk Kup jako upominek. Szczegóły tej formy zakupu opisaliśmy już w naszym wcześniejszym wpisie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-one-game-gifting-from-store-is-now-available-to-everyone/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor