Możliwość transmisji na żywo pojawi się wreszcie w LinkedIn

Możliwość transmisji na żywo pojawi się wreszcie w LinkedIn

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:15
12.02.2019
410 wyświetleń

Streaming przechodzi prawdziwy renesans. Transmisje online nie są czymś nowym, ale teraz, w dobie wszechobecnych portali społecznościowych ze streamingu korzystają praktycznie wszyscy. W tej dziedzinie królują obecnie YouTube oraz Twitch, choć warto też uwzględnić platformę Mixer. Ale streamować można też za pośrednictwem Instagrama czy Facebooka. Teraz dojdzie do tego jeszcze jedna aplikacja, zorientowana na rynek komercyjny i profesjonalny. Chodzi rzecz jasna o LinkedIn.

LinkedIn Live

Można śmiało powiedzieć, że LinkedIn to obecnie jedna z głównych sił w gronie popularnych sieci społecznościowych, tuż obok Facebooka, Twittera czy Instagrama. Jego zasięg jest rzecz jasna bardzo ograniczony z powodu zorientowania na profesjonalistów. Jednak to, w czym się specjalizuje, robi naprawdę bardzo dobrze. Powoli staje się normą dodawanie do CV lub stopki w mailu linku do naszego profilu na LinkedIn. Profil na LinkedIn zaczyna pełnić funkcję interaktywnego życiorysu. Dzięki tej platformie możemy też złapać kontakt z innymi fachowcami w naszej branży (i nie tylko), wymienić doświadczenia, a nawet znaleźć nową posadę! Brakowało tu jednak do tej pory jednej rzeczy - bardziej rozbudowanych funkcji wideo.

Mogliśmy co prawda udostępniać filmy, ale brakowało opcji streamingu na żywo. Na platformie skupionej na wymianie zawodowych doświadczeń taka opcja wydaje się być wręcz obowiązkowa. LinkedIn zauważył ten problem i postanowił dodać tę funkcję do swojej aplikacji. LinkedIn Live pozwoli na organizowanie transmisji z konferencji, prelekcji, wykładów oraz zwykłych dyskusji z widzami na różne tematy. Początkowo opcja ta w wersji beta będzie dostępna jedynie przez zaproszenie. W najbliższych tygodniach udostępniony zostanie formularz, przez który będzie można się zapisać do testów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/linkedin-enters-live-video-broadcasting-market-with-linkedin-live/

Polecamy również w kategorii Pozostałe aplikacje