Możliwa jest teraz częstsza zmiana domowej konsoli Xbox

Możliwa jest teraz częstsza zmiana domowej konsoli Xbox

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:41
07.08.2017
0 komentarzy
1397 wyświetleń

Konsola Xbox One przechodzi ostatnio sporo zmian, zarówno tych większych, jak i mniejszych. Dwa dni temu zmodyfikowano limity jednej z funkcjonalności – określania danej konsoli jako domową, z 3 do 5 razy do roku. Może się to okazać przydatne zwłaszcza osobom, które chcą wymienić się grami ze znajomymi.

Wyznaczenie domowej konsoli Xbox niesie ze sobą szereg profitów. Dzięki temu, każdy kolejny użytkownik który zaloguje się do systemu, zyskuje dostęp do gier i zawartości do pobrania zakupionej w Sklepie przez właściciela maszyny (konta do którego została ona przypisana). Ponadto, skorzystać mogą oni z subskrypcji Xbox Live Gold - również należącej do wspomnianego konta głównego. Kolejną zaletą tego rozwiązania, pod warunkiem iż zostało ono wcześniej aktywowane, jest możliwość gry w trybie offline w przypadku awarii sieci bądź usługi. Oczywiście dotyczy to tylko tytułów, które zostały uprzednio pobrane / zainstalowane. To właśnie dzięki temu aspektowi rozwiązania, teoretycznie możliwa jest wymiana kont ze znajomymi celem udostępnienia gier. Oczywiście przed zastosowaniem tego sposobu radzimy zaznajomić się z warunkami odpowiednich licencji.

Co istotne, opisana zmiana została spowodowana przez masowe prośby użytkowników - Microsoft otrzymywał je w takiej ilość, że w końcu postanowił na nie przystać. Pozostaje mieć nadzieję, że również w przypadku innych sugestii będzie podobnie – w końcu to społeczność stanowi filar niemal każdej platformy, w tym również Xbox Live.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/you-can-now-change-your-home-xbox-one-console-5-times-per-year

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor