Motorolę Moto Z4 obsłużymy rysikiem Surface Pen

Motorolę Moto Z4 obsłużymy rysikiem Surface Pen

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:19
14.06.2019
505 wyświetleń

Telefony ze wsparciem dla rysików to rzadkość. Z mainstreamowych modeli poza Samsungiem Galaxy Note długo nie ma nic. Lukę postanowiła najwyraźniej zapełnić Motorola, która po cichu postanowiła dodać obsługę pióra do smartfona Moto Z4, który debiutuje dzisiaj. Co ciekawe, obsługiwany jest Surface Pen, czyli produkt z zupełnie innej parafii.

Motorola Moto Z4 wspiera N-Trig, czyli technologię Microsoftu stosowaną w Surface Penach. Microsoft nie jest jedyny, bo z technologii korzystają też inni producenci piór. Moto Z4 nie działa jednak ze wszystkimi modelami rysików na rynku - przykładowo pióro Wacom dla Galaxy Note nie jest obsługiwane. Na stronie producenta pojawiła się informacja o "kompatybilności z rysikiem z aktywnym protokołem pióra", co wkrótce przetestowali użytkownicy Reddita, po czym okazało się, że Surface Pen działa, jak należy.

Reklama

Motorola nie nawiązała wprawdzie do konkretnej nazwy urządzenia, ale wskazała na protokół. Mam telefon i kilka Surface Penów. Działa to zgodnie z oczekiwaniami, czułość nacisku i cała reszta. Żadnych rewelacji z Bluetooth - przycisk gumki wydaje się działać jako przycisk wstecz. Cała konfiguracja jest całkiem niezła przy bazgroleniu w Google Keep - pisze użytkownik jjsaturday. Zagadka więc rozwiązana. Użytkownicy portalu zaprezentowali swoje "bazgroły" i trzeba przyznać, że pióro rzeczywiście robi robotę. Moto Z4 daje jednak na to sporo przestrzeni dzięki 6,4-calowemu ekranowi OLED.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.reddit.com/r/Moto_Z/comments/bvolg4/compatible_active_pens/

Polecamy również w kategorii Surface