Morrowind i inne gry z oryginalnego Xboksa dostępne na Xbox One

Morrowind i inne gry z oryginalnego Xboksa dostępne na Xbox One

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:08
10.04.2018
0 komentarzy
711 wyświetlenie

Wsteczna zgodność w Xbox to po prostu możliwość uruchamiania gier z Xbox 360 i pierwszego Xboksa na najnowszej konsoli Microsoftu - Xbox One. Niestety, nie dotyczy to wszystkich wydanych produkcji, a jedynie tych, których wydawcy wsparli taką licencję. Lista liczy na razie kilkanaście pozycji, a lada chwila poszerzy się o kilka kolejnych, wliczając w to kultową, trzecią odsłonę The Elder Scrolls z 2002 roku.

Morrowind

Dotychczasowa lista tytułów Xbox Backward Compatibility z oryginalnego Xboksa zamykała się w trzynastu pozycjach: BLACK, Ninja Gaiden Black, Crimson Skies: High Road to Revenge, Fuzion Frenzy, Psychonauts, Sid Meier’s Pirates!, Grabbed by the Ghoulies, Star Wars: Knights of the Old Republic, BloodRayne 2, Red Faction II, Dead to Rights, Prince of Persia i KOF Neowave. Wybór to niezbyt okazały, nawet w porównaniu ze zgodnymi tytułami z Xbox 360. Z drugiej strony możliwość odświeżenia paru klasyków w nieco podrasowanej oprawie graficznej to już zawsze coś. A lista owych klasyków właśnie wzbogaciła się o prawdziwe dzieło konwencji RPG: The Elder Scrolls III: Morrowind.

Trzecią część Starożytnych Zwojów kochają ortodoksyjni fani erpegów, niemniej młode pokolenie graczy raczej nie może się odnaleźć w pozbawionym uproszczeń systemie, któremu daleko nawet do Skyrima. Próbie czasu nie oparło się też sterowanie, które z punktu widzenia dzisiejszych standardów prezentuje się topornie, zwłaszcza podczas walki. Fani serii potrafią to jednak Morrowindowi wybaczyć, gdyż - jeśli wierzyć tym wyjaśnieniom - atmosfera gry i płynąca z niej satysfakcja wynagradzają wszystkie techniczne niedociągnięcia.

Prócz TES III do listy gier z oryginalnego Xboksa wspieranych przez Xbox One dołączyło jeszcze kilka innych tytułów: Destroy All Humans, MX Unleashed i Full Spectrum Warrior.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-set-to-add-four-more-og-xbox-games-to-xbox-one-backward-compatibility

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor