Mojave Dynamic Desktop z macOS przeportowany na Windows 10

Mojave Dynamic Desktop z macOS przeportowany na Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:34
18.06.2018
0 komentarzy
737 wyświetleń

Apple pokazał niedawno nową wersję macOS (10.14) o nazwie Mojave. Jedną z ciekawszych funkcji jest "pulpit, którego czas nadszedł", czyli dynamicznie zmieniające się tło pulpitu, dopasowujące się do pory dnia lub nocy. Nie trzeba było długo czekać na przeniesienie tej koncepcji na łono Windows 10. Dokonał tego niezależny deweloper, a jego prostą w obsłudze aplikację testujemy sami. Zobaczcie, jakie osiągnęliśmy rezultaty.

WinDynamicDesktop 1.1 macOS Mojave

Aktualizacja Mojave jest oczywiście przeznaczona tylko dla Maców, ale jednemu deweloperowi dostępna tam kompozycja spodobała się tak bardzo, że postanowił zaimplementować ją w systemie Windows 10. Niejaki t1m0thyj twierdzi, że napisał aplikację, gdyż uwielbia funkcję dynamicznego pulpitu. Oto, co pisze sam deweloper: "Napisałem mały program, który portuje nową funkcję Dynamic Desktop z macOS Mojave do Windows 10. Używa on twojej lokalizacji, by pobierać czas wschodu i zachodu słońca każdego dnia i żongluje 16 tapetami Mojave poprzez dzień i noc. Windows 10 natywnie wspiera rotację między wieloma tapetami, ale nie w oparciu o harmonogram dnia i nocy, dlatego napisałem aplikację, która to robi".

Jak zacząć używać aplikacji? "Wystarczy tylko ją włączyć, wprowadzić lokację i zamknąć aplikację, a zminimalizuje się ona do zasobnika systemowego i zmieni tło pulpitu" - wyjaśnia t1m0thyj. Jest to dopiero pierwsza wersja, niezbyt dogłębnie przetestowana, dlatego może zawierać sporo błędów. Deweloper liczy na feedback użytkowników i dodaje: "P.S. Nie jestem fanboyem Apple'a, po prostu tak się złożyło, że polubiłem funkcję Dynamic Desktop". No dobrze, nam pomysł na tło pulpitu, harmonizujące ze wschodem i zachodem słońca, również się spodobał, dlatego nie omieszkaliśmy aplikacji wypróbować. Instalacja trwa parę chwil, po czym wpisujemy lokalizację i gotowe. Tło pulpitu przypomina to, co widać za oknem, przynajmniej pod względem jasności (a raczej jej braku). Nic nas nie razi w oczy, mimo że Wyświetlanie nocne jeszcze się nie włączyło. Rano liczymy z kolei na widoki rodem z Fallout: New Vegas.

WinDynamicDesktop 1.1 macOS Mojave w Windows 10

WinDynamicDesktop jest projektem open source, którego źródła i instalator (.exe) są dostępne do pobrania z GitHub. W wersji 1.1 nie musimy ograniczać się do nastrojowej pustyni Mojave - zestaw tapet możemy ustawić sami, a szczegóły znajdziemy w pliku README.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/how-to-install-macos-mojave-dynamic-desktop-on-windows-10/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor