Modyfikacje gier wprost z Xbox Live?

Modyfikacje gier wprost z Xbox Live?

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:45
09.03.2018
0 komentarzy
789 wyświetleń

Wojna konsolowcy kontra pecetowcy to niekończący się bój na siłę argumentów. Konsole przodują w szeroko pojętej wygodzie, choć odpowiednia konfiguracja zestawu komputera również zapewni odpowiedni komfort jego użytkownikowi. Właśnie ta dowolność w konfiguracji, od oprogramowania aż po sam sprzęt, to niezaprzeczalny argument zwolenników gry na komputerze. Jednak konsole z generacji na generację dzielnie nadganiają swoje braki.

Xbox One

Jeśli chodzi o gry, komputery górowały nad konsolami, na przykład możliwością dostosowania ustawień grafiki, czy modyfikowania poszczególnych gier poprzez instalowanie dodatków. Od niedawna deweloperzy gier zaczęli wprowadzać autorskie systemy instalowania dodatków również na konsole. Sztandarowym przykładem jest klasyka - The Elder Scrolls: Skyrim. Ta już legendarna wręcz gra, w wersji na PC obrosła w astronomiczną ilość modyfikacji - grę można zmodyfikować nie do poznania. Gracze konsolowi zawsze byli w tej kwestii poszkodowani i skazani na to co zapewnił im twórca gry w standardzie. Rekompensata przyszła razem z odświeżoną wersją gry Skyrim - Special Edition. Wraz z nią do gry wprowadzono wbudowany system modyfikacji, który działa również na konsolach. Biblioteka nie jest co prawda tak ogromna, lecz modyfikacje są za to sprawdzone i nie zaburzają stabilności gry. Jednak modyfikacje te są wbudowane w samą grę i nie są bezpośrednio zależne od usług Microsoftu.

Xbox One Skyrim Mody

Będziesz mieć wyjątkową okazję aby ukształtować i wprowadzić na rynek nowy zestaw usług, narzędzi i doświadczeń, pozwalających deweloperom w prosty sposób dodać mody do ich gier. Społeczność oddanych fanów będzie mogła tworzyć i udostępniać niesamowite treści do ich ulubionych gier, będąc jednocześnie spokojna o bezpieczeństwo przed niepożądanymi treściami.

Powyższy fragment oferty zamieszczonej na stronie Microsoftu wskazuje na to, że być może już wkrótce możliwość instalowania modyfikacji zostanie zintegrowana z konsolą Xbox One. Modyfikacje będziemy mogli tworzyć i następnie pobierać je wprost z Xbox Live. Microsoft poszukuje obecnie kogoś na stanowisko Senior Program Manager. Zgodnie z opisem stanowiska, osoba ta odpowiedzialna będzie za wprowadzenie wsparcia dla modów do Xbox Live, w porozumieniu z wydawcami i deweloperami gier. Nie jest to jeszcze oficjalne informacja, lecz biorąc pod uwagę wspomniany proces rekrutacji, coś zdecydowanie jest na rzeczy. Kiedy dokładnie możemy się spodziewać tej nowej funkcji i w jakim zakresie będzie ona działać? Tego jeszcze nie wiadomo, lecz gdy zostanie ona wprowadzona, na pewno przyniesie ze sobą spory powiew świeżości - nawet starsze gry będzie można odkryć na nowo, dzięki rozwinięciu ich o dodatki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://careers.microsoft.com/jobdetails.aspx?jid=321059

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor