Mobilny Office dostępny za darmo

Mobilny Office dostępny za darmo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:53
27.03.2014
0 komentarzy
3148 wyświetleń

Microsoft wypuścił dziś Office na iPada, a co z iPhone'ami i smartfonami z Androidem? Już wcześniej CEO Microsoftu, Satya Nadella mocno sugerował, że pełna wersja Office'a jest opracowywana na te platformy. Tymczasem firma ogłosiła dziś, że wcześniej wydane Office Mobile apps na Iphone'a i Androida są już dostępne do pobrania za darmo.

Obwieszczenie jest częścią postu Office for iPad na blogu Microsoft Office. Jak podaje Microsoft, "chcąc edytować i tworzyć dokumenty w aplikacjach pakietu Office dla iPadów, musisz mieć odpowiednią subskrypcję usługi Office 365". Dotychczas, by skorzystać z Office Mobile, wymagana była subskrypcja usługi Office 365. Od dziś nie jest to konieczne w przypadku użytku domowego dla iPhone'a, Androida i Windows Phone, niemniej jednak Office 365 jest konieczny do pracy w celach biznesowych.

Office na Androida

Obok zmian w kosztach, aplikacje Office Mobile na iPhone'a i Androida nie zyskały dziś większych aktualizacji. Nadal brak solidnego wsparcia dla tabletów z systemem Google'a - aplikacje mogą tu wprawdzie tworzyć, edytować i otwierać pliki Worda, Excela czy PowerPointa, jednak bardziej zaawansowane opcje są wciąż niedostępne. Z drugiej strony, sądząc po wypowiedziach Satyi Nadelli, pełnoprawne wersje pakietu Office na platformy mobilne powinny ukazać się już niedługo.

Office na urządzenia przenośne - iPad, iPhone, Windows Phone i Android - można pobrać ze strony Office.com.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/office-mobile-for-iphone-and-android-smartphones-now-free-for-home-use

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor