Mixed Reality dla całej linii Xbox One już w 2018 r.

Mixed Reality dla całej linii Xbox One już w 2018 r.

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:02
01.03.2017
0 komentarzy
1867 wyświetleń

Na październikowej konferencji Microsoft związanej z Creators Update padła pierwsza zapowiedź akcesoriów VR dla Windows 10, których ceny będą rozpoczynać się od 299 dolarów. Pierwsze zestawy VR dla Windows 10/Xbox One na początku roku zaprezentowali Acer, Dell, HP, Lenovo i 3Glasses. Dziś, podczas trwającej Game Developer Conference (GDC) w San Francisco, Microsoft oficjalnie zapowiedział dostarczenie zestawów deweloperskich oraz potwierdził wsparcie VR/MR dla wszystkich konsol z rodziny Xbox One.

"By wspomóc jeszcze większą liczbę deweloperów w tworzeniu w rzeczywistości rozszerzonej, dajemy 'złoty bilet' deweloperom, którzy uczestniczyli w sesji Windows Mixed Reality na GDC. W najbliższych miesiącach otrzymają oni zestaw w edycji deweloperskiej od Acer" - ogłosił dziś Microsoft. Co do reszty deweloperów - nie wiadomo kiedy i w jakim modelu dane im będzie skorzystać z nowego zestawu. Zainteresowanych twórców firma odsyła do dokumentacji programu Windows Mixed Reality.

Czas na konkrety. Co dokładnie znajdziemy w HMD Acer Windows Mixed Reality Development Edition?

  • Dwa wysokiej jakości wyświetlacze ciekłokrystaliczne pracujące w rozdzielczości 1440 x 1440;
  • Ekrany działające w częstotliwości odświeżania 90 Hz (natywnie);
  • Wbudowane wyjście audio i wsparcie dla mikrofonu za pośrednictwem gniazda 3,5 mm (jack);
  • Pojedynczy kabel z HDMI 2.0 (wyświetlanie) oraz USB 3.0 (dane).

Nie jest to jedyna interesująca zapowiedź Microsoftu na GDC 2017. Firma potwierdziła też, że "cała rodzina urządzeń Xbox One, wliczając w to Project Scorpio" otrzyma wsparcie dla Mixed Reality w roku 2018. Wygląda więc na to, że Scorpio jako najpotężniejszy gracz tej generacji owego wsparcia nie otrzyma w roku premiery (spodziewanej w 2017), lecz poczeka na swą kolej wraz z oryginalnym Xbox One i Xbox One S.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2017/03/01/windows-mixed-reality-dev-kits-shipping-month/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor