Microsoftowy pomysł na sterowniki

Microsoftowy pomysł na sterowniki

 Daniel Karcz
Daniel Karcz
09:21
24.03.2008
3567 wyświetleń

Microsoft przedstawił nowy wniosek patentowy oznaczony symbolem 20080071935, w którym mowa o komponentach komputerowych zawierających niewielką kość flash z sterownikami do tegoż urządzenia.

Wyobraźmy sobie sytuację kiedy podłączamy do komputera nowe urządzenie i nie zostaje ono poprawnie wykryte przez system operacyjny. Pomimo, że najnowszy system Microsoftu – Windows Vista – ma dostęp do kilku tysięcy sterowników udostępnianych za pośrednictwem usługi Windows Update, to rozwiązanie nie zawsze okazuje się przydatne, bo co zrobić, gdy system nie rozpozna np. karty sieciowej, za pośrednictwem której łączymy się z Internetem?! Wtedy instalacja sterowników w taki właśnie sposób nie powiedzie się. Microsoft wraz z swoim nowym pomysłem patentowym wychodzi naprzeciw użytkownikom, którzy z takim problemem się borykają. Koncern uważa, iż zastosowanie "małych" pamięci flash w każdym urządzeniu Plug and Play, które będzie w stanie pracować w trybie huba USB rozwiąże wszystkie sytuacje z brakiem sterowników.

Po podłączeniu takiego urządzenia do komputera system operacyjny bez jego uprzedniego wykrywania z jakiego typu sprzętem ma do czynienia pobierałby zawartość dołączonej do niego pamięci i instalował na komputerze. Po zakończonej instalacji mogłaby odbyć się aktualizacja oprogramowania za pośrednictwem Internetu do najnowszej dostępnej wersji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.istartedsomething.com/20080322/microsoft-patent-makes-plug-and-play-smarter/

Polecamy również w kategorii Urządzenia