#MicrosoftEDU Event wystartował

#MicrosoftEDU Event wystartował

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:50
02.05.2017
0 komentarzy
1412 wyświetlenia

Konferencję otworzył Satya Nadella, który przytoczył historię swojej rodziny i swoją własną. Konkluzja jest taka, że talenty są wszędzie, ale szanse już niekoniecznie. Dzisiejszy event będzie poświęcony edukacji i technologii, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak można wspomóc dzisiejszych uczniów w kreowaniu świata jutra. Nadella mówi też o demokratyzacji szans w edukacji, by technologia była dostępna dla wszystkich, nie tylko dla wybranych. Sama technologia jednak nie jest wszystkim. Potrzebne jest poświęcenie, świetni administratorzy i nauczyciele, zmotywowani uczniowie, odpowiedzialni rodzice itd. Technologia może to wszystko wspomagać.

Nadella zauważa, że dziś większość prac odbywa się w grupach i właśnie na taką przyszłość powinno się przygotować dzisiejszych uczniów. Współpraca odbywa się między uczniami, nauczycielami i rodzicami. Należy dostarczyć narzędzi, które współpracę uczynią spersonalizowanym doświadczeniem. Nadella dodaje, że blisko 65% uczniów rozpoczynających dziś szkołę będzie pracowało w zawodach, które jeszcze nie istnieją. Na dzisiejszej konferencji Microsoft zaprezentuje technologie, które mają stanowić odpowiedź na te problemy.

Czym jest demokratyzacja szans edukacji? To podejście inkluzywne, włączające uczniów zarówno wybitnych, jak i tych z problemami. Nadella prezentuje np. możliwości OneNote w pracy z uczniami z dysleksją. Teraz na scenę wkroczy Terry Myerson, by zaprezentować więcej konkretów!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.microsoft.com/microsoft-event-may-2017/

Polecamy również w kategorii Wydarzenia specjalne

Komentarze

Skomentuj

Autor