Microsoft zdradza więcej szczegółów na temat Windows 10 for Phones

Microsoft zdradza więcej szczegółów na temat Windows 10 for Phones

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:32
12.02.2015
0 komentarzy
2643 wyświetlenia

Windows 10 for Phones został dziś udostępniony w wersji Technical Preview. Większość posiadaczy smartfonów Lumia będzie mogła pobrać i zainstalować nowy system na swoich urządzeniach. By lepiej zapoznać użytkowników z nowymi "mobilnymi okienkami", Microsoft przygotował odpowiednią demonstrację w serwisie YouTube, wraz z listą możliwych problemów i sposobami ich rozwiązania.

W poniższym nagraniu Joe Belfiore, wiceprezes działu systemów operacyjnych w Microsoft, demonstruje działanie nowego systemu. Belfiore podkreśla wieloplatformowość Windows 10 oraz rolę idei personal computing, czyli dopasowania systemu do osobistych potrzeb użytkownika. Na nagraniu zobaczymy m.in. odświeżony ekran Start, Centrum akcji oraz interaktywne wsparcie dla komunikatów głosowych. Do systemu został dołączony pełnoprawny pakiet Office dla Windows 10, którego działanie również zostało uchwycone na nagraniu. Jak prezentuje się Windows 10 for Phones dostępny nie tylko dla smartfonów, ale również niewielkich tabletów? Możecie się o tym przekonać już teraz. Wideo jest dostępne z polskimi napisami!

Na blogu Windows ukazała się dziś obszerna dokumentacja Windows 10 for Phones. Znajdziemy tam listę możliwych problemów oraz sposoby na ich rozwiązanie. "Jest to ciągle wczesny build, więc choć znajdziemy w nim wiele rzeczy, które już teraz działają świetnie, zawiera on również znane nam bugi i rzeczy, które tak świetnie jeszcze nie działają. Pamiętajcie, że widzicie rzeczy, które nadal są rozwijane, a wielkim celem programu Windows Insider jest praca z dużą, dostarczającą feedbacku społecznością" - czytamy na blogu.

Microsoft wspomina także o narzędziu Windows Phone Recovery Tool, które w przypadku nieudanej aktualizacji może przywrócić nasz system do stabilnej wersji Windows Phone 8.1. Jak dotąd podczas wewnętrznych testów narzędzie to ani razu nie sprawiło żadnego problemu, niemniej jednak firma nie może dać nam stuprocentowej gwarancji na jego niezawodność.

Wielu z nas zastanawiało się nad listą urządzeń, na których zainstalujemy pierwszą kompilację poglądową Windows 10 for Phones. Oto ona: Lumia 630, 635, 638, 730, 830. "Wsparcie dla większej grupy telefonów będzie rozwijane przy każdym kolejnym buildzie. Będziemy też informować, które urządzenia zostały dodane, gdy dany build zostanie udostępniony" - informuje Microsoft. Ponadto mamy dobrą wiadomość dla naszych czytelników! Pierwsza kompilacja Windows 10 for Phones będzie dostępna w języku polskim (i 24 innych językach do wyboru).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.windows.com/bloggingwindows/2015/02/12/announcing-the-first-build-of-windows-10-technical-preview-for-phones-2/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor