Microsoft zbudował holograficzne studio filmowe

Microsoft zbudował holograficzne studio filmowe

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:13
25.05.2015
0 komentarzy
2282 wyświetlenia

Główną cechą, która wyróżnia HoloLens na tle innych systemów zorientowanych na wirtualną rzeczywistość, jest jego umiejętność stopienia elementów generowanych komputerowo z "rzeczywistym", namacalnym otoczeniem użytkownika. Microsoft demonstrował już to działanie w praktyce, choćby podczas niedawnej konferencji Build 2015, kiedy to na scenę wkroczyła osoba z HoloLens, a całość została sfilmowana specjalnie przygotowaną kamerą. W jaki sposób Microsoft rozwija technologię holograficzną? Poznajmy specjalnie do tego celu przygotowane studio.

Kiedy umieścimy trójwymiarowy, holograficzny model naprzeciwko nas, możemy obchodzić go ze wszystkich stron. Na ekranach soczewek HoloLens będzie on widoczny jako model 3D, osadzony w pewnym miejscu rzeczywistości fizycznej. Gdy więcej osób ubierze HoloLens, każda z nich będzie widzieć obiekt z właściwej sobie perspektywy. Do czego to porównać? Być może niektórzy z Was pamiętają samouczek z pierwszej części gry Half Life. HoloLens to jednak nie science-fiction, a zupełnie prawdziwa technologia. Jak stworzyć tego typu obiekty, by współpracowały z technologią HoloLens? Microsoft zbudował holograficzne studio TV w Redmond. Zostało ono wyposażone w ponad 100 kamer, rejestrujących obraz z wielu różnych kątów widzenia. Specjalne algorytmy tworzą wierny model 3D nagrywanej postaci. Model ten może zostać wykorzystany w projekcji HoloLens. Microsoft nazywa to "hologramami wideo".

HoloLens Studio

"Jest w tym coś magicznego - to prawdziwi ludzie i ruch" - mówi Steve Sullivan, zaangażowany w projekt Microsoftu - "Kiedy masz HoloLens, naprawdę czujesz, że te działania odbywają się w prawdziwym świecie". Microsoft stara się opracować technologię, dzięki której zewnętrzne firmy będą mogły niskimi kosztami zbudować własne hologramy i umieścić je w aplikacjach lub grach, tworzonych dla HoloLens (działającego pod kontrolą Windows 10). Microsoft podczas niedawnej konferencji zaprezentował już kilka tego typu nagrań. Są to głównie występy akrobatów, instruktaże sportowe czy pokazy mody.

HoloLens to urządzenie ze sporym potencjałem, który - jak liczy Microsoft - zostanie wykorzystany przez zewnętrznych deweloperów. Czy tak się stanie i przede wszystkim czy technologia holograficzna stanie się cenowo przystępna? Tego jeszcze nie wiemy, gdyż data premiery oraz sugerowana cena urządzenia nie zostały jeszcze ujawnione.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://microsoft-news.com/microsoft-has-a-holographic-tv-studio-to-develop-holographic-content-for-hololens/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor