Microsoft zastrzegł nazwę Direct Reality

Microsoft zastrzegł nazwę Direct Reality

 Damian Lisak
Damian Lisak
11:15
08.06.2017
0 komentarzy
1030 wyświetleń

Już za kilka dni odbędzie się jedna z najważniejszych konferencji dla graczy – targi E3. Jednym z uczestników tego wydarzenia będzie Microsoft, którego prezentację będzie można śledzić w niedzielę o godz. 23:00 czasu polskiego. Na obecną chwilę wiadomo, że Microsoft zaprezentuje na niej swoją najnowszą i najnowocześniejszą konsolę – Project Scorpio. Złą wiadomością jest to, że urządzenia wirtualnej rzeczywistości nie pojawią się na niej. Dobrą natomiast to, że gigant ma wobec nich jakieś plany, czego dowodem jest zastrzeżenie nazwy Direct Reality.

Zgodnie ze zgłoszeniem znaku towarowego, Direct Reality dotyczy oprogramowania gier komputerowych dla aplikacji holograficznych. Póki co nie ma pewności czy odnosi się to do HoloLens, innych urządzeń mieszanej rzeczywistości, czy też np. konsoli. W końcu na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy Microsoft zaprezentował już kilka urządzeń korzystających z tej technologii, jak chociażby HoloLens, który może strumieniować gry Xbox One, czy też Windows Mixed Reality będący jego budżetową wersją, która de facto i tak nie będzie tania.

Nowa nazwa w Microsofcie - Direct Reality

Z tego co wiadomo, do 2018 roku żadna forma mieszanej rzeczywistości nie trafi do rodziny urządzeń Xbox, dlatego pozostaje mieć nadzieję, że podczas tego wydarzenia Microsoft uchyli rąbka tajemnicy w kontekście swych planów. My oczywiście będziemy śledzić zbliżającą się konferencję, dlatego informacje na temat prezentacji Microsoftu będziecie mogli śledzić na bieżąco na portalu CentrumXP.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-trademarks-direct-reality-gaming/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor