Microsoft zaprezentował działanie Windows Hello i interfejsu Continuum

Microsoft zaprezentował działanie Windows Hello i interfejsu Continuum

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:20
11.05.2015
0 komentarzy
2297 wyświetleń

W minionym tygodniu Microsoft prowadził konferencję Ignite w Chicago, podczas której zaprezentował m. in. kilka ciekawych nowości dla Windows 10. Wśród nich znalazło się narzędzie zabezpieczające Windows Hello oraz następca Modern UI, czyli Continuum. Rzućmy teraz okiem na praktyczne demonstracje.

Microsoft zapewnia swoich klientów, że Windows 10 będzie wyposożony w rozwiązania bezpieczeństwa, zgodne ze standardami biznesowymi. Oznacza to, że zarówno klienci prywatni, jak i przedsiębiorstwa, otrzymają zadowalający stopień bezpieczeństwa i prywatności. Jednym z przykładów nowoczesnych zabezpieczeń jest funkcja Windows Hello. Została ona po raz pierwszy zaprezentowana w marcu tego roku jako bezpieczny interfejs logowania, wykorzystujący dane biometryczne (np. odcisk palca lub rozpoznawanie twarzy). Podczas minionej konferencji Ignite 2015 temat został nieco pogłębiony - zobaczcie prezentację w wideo poniżej:

Microsoft postanowił także zaprezentować działanie interfejsu Continuum. Jest to stale obecny element, definiujący tryb pracy i doświadczenie użytkownika w Windows 10. Idea, stojąca za Continuum, jest prosta - użytkownicy otrzymują interfejs, dopasowany do charakterystyki urządzenia (tablet, PC, smartfon, TV itd.), a każda aplikacja jest zgodna z platformą Windows Universal, co zapewnia nieprzerwany tok pracy, niezależnie od urządzenia. Jeśli zaczniemy projekt w telefonie, będzie on dla nas dostępny także na PC, a skończyć go możemy w trybie tabletu, będąc w podróży. Możemy nawet podłączyć naszego smartfona do wielkiego TV i nawigować za pomocą klawiatury i myszy bądź ekranu dotykowego - nie ogranicza nas tu praktycznie nic.

Obie funkcje zapowiadają się obiecująco i z pewnością zostaną zaadaptowane przez sektor biznesowy, do którego w dużej mierze kierowane były prezentacje na Ignite 2015. Jak sądzicie, drodzy Czytelnicy, czy spore możliwości Windows Hello i Continuum znajdą także zastosowanie wśród użytkowników domowych?


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/windows-10-ignite-recap-windows-hello-and-continuum-demoed

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor