Microsoft zapowiedział nową generację HoloLens

Microsoft zapowiedział nową generację HoloLens

 Damian Lisak
Damian Lisak
10:33
21.02.2017
0 komentarzy
1311 wyświetlenie

Zaledwie dwa lata temu Microsoft pokazał światu swój produkt, jakim jest HoloLens. Na dzień dzisiejszy można już nabyć egzemplarz tych gogli, ale wiąże się to z niebywale dużym wydatkiem. Jak jednak informuje gigant z Redmond, przed 2019 rokiem do produkcji ma trafić trzecia wersja HoloLens, a to być może spowoduje obniżenie kosztu zakupu.

Pojawia się pytanie - skoro obecnie dostępny HoloLens jest pierwszą wersją, a mowa jest o trzeciej wersji, to co stało się z wersją drugą? Otóż o ile wiadomo, następca pierwszej generacji zamiast być lżejszym, mocniejszym i tańszym urządzeniem, jak to zazwyczaj bywa w branży technologicznej, wcale takim nie był. Z tego powodu porzucono prace nad następcą obecnie dostępnej wersji. Być może taka decyzja umożliwi przyspieszenie prac nad trzecią generacją, w efekcie czego HoloLens trafi do sprzedaży przed końcem 2019 roku. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, jakie będą różnice pomiędzy tymi wersjami. Niewątpliwie jednym z głównych „rzucających się w oczy” problemów jest mały zakres pola widzenia hologramów, z czego Microsoft zapewne zdaje sobie sprawę. Dlatego można przypuszczać, że w tej kwestii gigant podejmie odpowiednie kroki, aby to udoskonalić w swoich goglach.

Jakich zmian możemy się spodziewać?

Jak wiadomo, technologia cały czas idzie do przodu, dlatego Microsoft do czasu stworzenia v3 będzie mógł zastosować nowszą i mocniejszą technologię. Być może dzięki temu gigant podczas premiery trzeciej generacji zaskoczy nas nowymi możliwościami i funkcjami, a także (niższą) ceną. Jeżeli chcielibyście widzieć, czym charakteryzuje się pierwsza generacja, zapraszamy do naszego artykułu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/the-next-version-of-hololens-reportedly-wont-be-coming-until-2019?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+neowin-

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor