Microsoft zapowiedział aktualizacje dla Poczty i Kalendarza

Microsoft zapowiedział aktualizacje dla Poczty i Kalendarza

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
20:31
23.02.2017
1 komentarz
2116 wyświetleń

Co parę miesięcy popularne aplikacje Poczta oraz Kalendarz otrzymują nowe aktualizacje. Microsoft właśnie zapowiedział wprowadzenie kolejnych z nich, które tym razem mają być naprawdę duże. Wygląda jednak na to, że będą takimi raczej wyłącznie dla zwykłych użytkowników, ponieważ z ich lwią częścią Insiderzy mieli już okazję zapoznać się w wersjach testowych. Co w takim razie ma się pojawić w najbliższych tygodniach?

Focused inbox priorytetowe maile

  • Priorytetowa skrzynka odbiorcza - opcja ta pojawiła się pierwotnie w Outlooku na iOS oraz Androida, aby w najbliższym czasie zagościć również w Poczcie Windows 10. Ma ona zasadniczo za zadanie podzielić otrzymywane maile na dwie grupy: priorytetowe oraz pozostałe. Umożliwi to łatwą organizację i szybki dostęp do najistotniejszych dla nas wiadomości. Sortowanie ma się odbywać na podstawie naszej aktywności z kontaktami czy też analiz, takich jak chociażby sprawdzenie, czy otrzymana wiadomość jest newsletterem.
  • Oznaczanie - ma działać podobnie jak ma to miejsce na Twitterze. Wystarczy przed czyimś imieniem czy nazwą umieścić @, aby otagować daną osobę w mailu. Osoby w ten sposób oznaczone zostaną w treści podświetlone na niebiesko, co ma zwrócić ich uwagę. Jeśli osoba oznaczona w ten sposób nie była obecna w konwersacji do tej pory, zostanie ona automatycznie  dodana do adresatów.
  • Kolorowe kategorie - jest to nowa opcja aplikacji Kalendarza umożliwiająca oznaczanie zaplanowanych wydarzeń wybranymi przez nas kolorami. Powinno to znacząco ułatwić namierzenie poszukiwanych przez nas informacji, gdy na przykład najważniejsze wydarzenia oznaczymy konkretną barwą.
  • Interesujące kalendarze - pojawić się ma również funkcja o nazwie „interesujące kalendarze”, która ma umożliwić pobranie kalendarzy udostępnionych przez Bing. Mają one w założeniu pomóc na przykład w śledzeniu wydarzeń sportowych czy też premier najnowszych seriali.
  • Rezerwacje podróży oraz dostarczenie paczek - po wprowadzeniu aktualizacji, aplikacja Kalendarz będzie wyświetlała detale dotyczące zarówno zaplanowanych podróży, jak i dostarczenia nadanych bagaży. Wśród nich znajdą się takie szczegóły jak chociażby czas samej podróży czy też godzina wyruszenia oraz dotarcia na miejsce. Wydaje się to bardzo praktycznym rozwiązaniem i prezentuje się klarownie.
  • Drobniejsze zmiany - nie są to jednak jedyne usprawnienia, które zaimplementowane mają zostać w nadchodzących aktualizacjach Poczty i Kalendarza. Jest też sporo mniejszych zmian, które mimo tego, że są drobne, potrafią poprawić ergonomię pracy. Między innymi, Bing będzie teraz wyświetlał sugerowane lokalizacje szybciej, dodana zostanie opcja powiązania Skype do spotkań, pojawi się również asystent harmonogramu kont Office 365.

Wszystkie te zmiany znacząco powinny poprawić komfort pracy przy użyciu narzędzi dostępnych domyślnie w systemie Windows 10. Nieznana jest jeszcze dokładna data wprowadzenia tych usprawnień, możemy się ich jednak spodziewać jeszcze przed Creators Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.windowscentral.com/microsoft-announces-new-updates-windows-10-mail-and-calendar-apps?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_ca

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

  • mm 14:29 24.02.2017

    Czekam na filtry, np. automatyczne przenoszenie konkretnych wiadomości do określonych folderów.

Skomentuj

Autor