Microsoft zapowiada nowe, bardziej spersonalizowane doświadczenie Office.com

Microsoft zapowiada nowe, bardziej spersonalizowane doświadczenie Office.com

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:32
21.05.2018
0 komentarzy
727 wyświetleń

Na dzisiejszym SharePoint Virtual Summit Microsoft przedstawił swoją wizję harmonogramu na 2018 rok. Największy nacisk położono na AI i Mixed Reality (tak, SharePoint spaces doczekały się potwierdzenia, o czym jeszcze napiszemy), ale nie zabrakło też nowości dla Office.com. Doświadczenie portalu czeka spory lifting. Zmiany czekają też wyszukiwarkę w Office 365, automatyzację Microsoft Flow i mobilną aplikację SharePoint.

Office.com

Office.com pozwala nam zaoszczędzić czas, jako że tuż po rozpoczęciu pracy możemy powrócić do rzeczy, za które chcemy się zabrać - to m.in. ostatnio lub często używane pliki, foldery i witryny, a także treści przypięte i udostępnione nam. Jeśli chodzi o nowości przewidziane na ten rok, w sekcji Rekomendowane ujrzymy pliki, które AI zidentyfikowała jako z największym prawdopodobieństwem proszące się o naszą uwagę. W sekcji Odkrywanie zobaczymy z kolei pliki, nad którymi pracują nasi koledzy z pracy, a które są dla nas dostępne, choć mogliśmy nie zdawać sobie sprawy o ich istnieniu. Jak dodaje Microsoft, sztuczna inteligencja pomoże nam też w dostępie do złożonej zawartości, takiej jak obrazy i wideo, dając nam nowe szanse zautomatyzowania procesów opartych na tych typach danych.

Office.com

Kolejny punkt na tegorocznej mapie to sprawniejsza praca z obrazami. Mówiąc dokładniej, przy pomocy AI możemy teraz łatwiej szukać obrazów w naszej bibliotece SharePoint, gdy szukamy dokumentów. Sama nazwa plików graficznych to nie wszystko. AI będzie mogła ustalić, gdzie zdjęcia zostały wykonane, rozpoznawać obiekty i wydobywać tekst ze zdjęć (OCR), by można było szukać także na podstawie tych danych. Jeśli więc przykładowo wpiszemy w wyszukiwarkę "sushi", Office 365 znajdzie nam zdjęcie, które nie musi się tak nawet nazywać - wystarczy, że fraza ta pojawia się np. na paragonie.

Office.com

Kolejna nowość to usprawniona automatyzacja procesów biznesowych. Microsoft zademonstrował dziś, w jaki sposób Flow może usprawnić przepływy z użyciem geolokalizacji, rozpoznawania obrazów, ekstrakcji tekstu, tłumaczenia maszynowego i tzw. sentiment analysis. Ostatnia warta odnotowania zapowiedź to inteligentne wyszukiwanie w mobilnej aplikacji SharePoint. Microsoft zapowiedział dzisiaj nową kartę wyszukiwania w aplikacji, która pozwoli w warunkach mobilnych wyszukiwać ludzi, zawartość a nawet odpowiedzi na pytania. Będzie ona zawierać linki do ostatnio otwieranych dokumentów i stron, rekomendacji "pasujących" stron, plików, newsów i osób. Wyniki będą zwracane w sposób spersonalizowany w oparciu o naszą rolę, pracę i osoby, z którymi współpracujemy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2018/05/21/sharepoint-innovations-transform-content-collaboration-with-mixed-reality-and-ai/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor