Microsoft zapowiada Windows Template Studio, kolejne ułatwienie dla deweloperów

Microsoft zapowiada Windows Template Studio, kolejne ułatwienie dla deweloperów

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:00
15.05.2017
0 komentarzy
1368 wyświetleń

Ostatnimi czasu wiele się dzieje w świecie deweloperów, zwłaszcza tych zajmujących się tworzeniem aplikacji UWP (Universal Windows Platform). Gigant z Redmond postanowił ułatwić im prace poprzez znaczne ulepszenie popularnego Windows App Studio, noszącego teraz nazwę Windows Template Studio.

Narzędzie to umożliwiać ma w założeniu tworzenie jak najpełniejszych aplikacji, nawet przez osoby posiadające zaledwie podstawową wiedzę na temat kodowania. Ponadto, oferuje ono przyjaznego kreatora, zapewniającego podstawy projektów, na których to deweloperzy mogą budować swoje programy. Co ciekawe, Windows Template Studio jest rozwiązaniem open-source, co oznacza iż można dostosować je do własnych potrzeb poprzez edycję jego kodu. Niemniej, aby korzystać z niego należy spełnić kilka warunków:

  1. Należy porać Visual Studio 2017 w wersji Universal Windows Platform Development.
  2. Zainstalować Visual Studio Extension for Windows Template Studio, poprzez pobranie VSIX z galerii Visual Studio.
  3. Gdy rozszerzenie zostanie już zainstalowane, należy otworzyć Visual Studio 2017, po czym wybrać Plik -> Nowy Projekt -> C# -> Windows Universal.

lokalizacja Windows Template Studio

Jak widać, idea Universal Windows Platform nie dość iż nadal żywa, prężnie się rozwija. Sugerując się ilością narzędzi służących do tworzenia aplikacji w tym standardzie, oraz ich rosnącą intuicyjność, oczekiwać można, że w przyszłości mogą one nawet wyprzeć inne rozwiązania.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-to-announce-windows-template-studio-making-it-easier-for-devs-to-create-uwp-apps?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor