Microsoft zakończył sprzedaż Lumii w USA

Microsoft zakończył sprzedaż Lumii w USA

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:59
30.12.2016
0 komentarzy
2584 wyświetlenia

Złe wieści ze świata Microsoft Lumia napływają do nas od miesięcy, a przedostatni dzień tego roku to już prawdopodobnie apogeum. Na początku grudnia brytyjski Sklep Microsoft wyprzedał wszystkie istniejące urządzenia z Windows 10 Mobile, a teraz podobna sytuacja spotkała amerykańską stronę Sklepu. Usunięto z niej bowiem wszystkie istniejące Lumie z Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. Może to oznaczać definitywne pożegnanie się z marką.

Pierwsze sygnały o zamknięciu marki Lumia pojawiły się w lutym tego roku, gdy na rynek wprowadzono Lumię 650. Już wówczas mówiło się, że to ostatni smartfon w swojej rodzinie. Od 10 miesięcy nie doczekaliśmy się żadnej kontynuacji czy choćby zapowiedzi ze strony Microsoft, a wszystkie znaki wskazywały na jedno - to już koniec smartfonów, jakie znamy. W sierpniu z Microsoft Store US zniknęły wszystkie wzmianki o smartfonach z Windows, a jedyną pozostałością było rozwijane menu Windows Phone. Jeszcze w tym tygodniu dostępny był jeden telefon Lumia - biała 950 z simlockiem dla AT&T, jednak i on został wyprzedany.

Nie oznacza to bynajmniej, że Microsoft zaprzestaje sprzedaży urządzeń z Windows 10 Mobile/Windows Phone 8.1. W ofercie Sklepu w USA znajduje się aktualnie kilka dostępnych modeli, lecz żaden z nich nie należy do rodziny Lumia:

Jak wygląda sytuacja w polskim Sklepie Microsoft? Tutejszy wygląd strony nie odzwierciedla (jeszcze) amerykańskiego Microsoft Store, niemniej jednak oferta nie jest zbyt przepastna. Zamówić można jeszcze Lumię 640 DS i Lumię 650, natomiast Lumia 640 XL Dual SIM nie jest dostępna w magazynie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/end-of-the-line-microsoft-is-no-longer-selling-any-lumia-windows-phones-on-its-us-store

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

Skomentuj

Autor