Microsoft zainwestował w HYAS, startup specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie

Microsoft zainwestował w HYAS, startup specjalizujący się w cyberbezpieczeństwie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:05
03.08.2018
1133 wyświetlenia

M12, inwestycyjne ramię Microsoftu, jest ostatnio dość aktywne. Parę dni temu pisaliśmy o funduszach przekazanych finansowo-informatycznemu startupowi BlueVine, a dziś pojawił się raport o inwestycji w HYAS, dostawcy narzędzi analitycznych dla specjalistów w zakresie cyberbezpieczeństwa i ochrony informacji (InfoSec). Startup ogłosił dziś zebranie 6,2 mln dolarów w pierwszej rundzie finansowania, której przewodniczył M12.

HYAS

"Każdy profesjonalista w branży ma dziś do czynienia z zaciętymi przeciwnikami. W HYAS oddaliśmy się pomaganiu im w ostatecznym rozłożeniu napastników na łopatki"- wyjaśnia Chris Davis, CEO i założyciel HYAS. "Nasza platforma Comox pozwala firmom zobaczyć to, co niewidzialne - to jak obraz rentgenowski dla specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Wraz z wydaniem nowej generacji produktów możliwości te znacznie wzrosną". Davis jest jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci wśród specjalistów, zajmujących się kwestiami związanymi z cyberbezpieczeństwem. Jako jeden z trzech cywili otrzymał od szefa FBI tzw. Award of Excellence i znalazł się na liście Digital Crime Unit Global Heroes Microsoftu z 2011 roku za zasługi w kierowaniu akcją, w której zdjęto potężnego botneta Mariposa, infekującego miliony komputerów na całym świecie.

Comox, używany przez firmy z listy Fortune 100 i agencje rządowe, wymiaru sprawiedliwości i wywiadowcze, daje klientom dostęp do miliardów ekskluzywnych wskaźników zagrożeń. Wyszukując i wiążąc dane z szerokiej, własnej bazy, Comox zapewnia analitykom, poszukiwaczom zagrożeń i śledczym widoczność na poziomie krytycznym, znacząco poprawiając trafność ich własnych odkryć i dając im możliwość szybkiego odpowiadania na zagrożenia.

"HYAS wykracza poza wykrywanie zagrożeń i udostępnianie narzędzi do identyfikowania i ścigania cyberprzestępców. Jego podejście jest całkowicie unikalne, tak samo jak wyniki" - skomentował Matthew Goldstein, partner w M12. "Powszechna adaptacja Comox i kolejnych produktów pomoże usunąć szkodliwe podmioty z Internetu i doprowadzi do ogólnego zmniejszenia cyberprzestępczości na całym świecie".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.businesswire.com/news/home/20180802005633/en/Cybersecurity-Pioneer-HYAS-Raises-6.2M-Series-Led

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo