Microsoft zainwestował w Azure Databricks

Microsoft zainwestował w Azure Databricks

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:05
05.02.2019
301 wyświetlenie

Azure Databricks to oparta na Apache Spark platforma analityczna zoptymalizowana dla Azure, zdolna przetwarzać od kilku gigabajtów po setki petabajtów danych wejściowych. W fazę ogólnej dostępności usługa weszła w marcu zeszłego roku. W międzyczasie została ona m.in. wzbogacona o wsparcie dla maszyn wirtualnych z GPU, które dobrze sprawdzają się w trenowaniu modeli AI.

Dziś Databricks ogłasza zakończenie kolejnej już rundy finansowania (Series E), w której zebrało 250 mln dolarów, co podniosło jego wartość do 2,75 mld. Firma ujawniła też, że jej przychody wzrosły o 100 mln w 2018 roku właśnie dzięki dostępności Azure Databricks.

Przez ostatnie 5 lat Apache Spark stał się open source'owym standardem dla zaawansowanej analityki, machine learningu i AI w pracy z Big Data. W projekt zaangażowanych jest ponad 1000 podmiotów. Twórcy projektu, który przerodził się ostatecznie w Apache Spark, współpracowali z Microsoftem nad Azure Databricks. Jak wyjaśnia Microsoft, celem tej platformy jest przyspieszanie innowacji i upraszczanie procesu budowania rozwiązań łączących Big Data i AI w oparciu o Databricks i Azure.

Co po dokonaniu kolejnej inwestycji ma do powiedzenia na ten temat Microsoft?

Databricks zaprezentowało olbrzymie prowadzenie w big data i data science, a także jest na wyjątkowej pozycji z Microsoftem, by odpowiadać na potrzeby klientów w obszarach big data, hurtowni danych i maszynowego uczenia. Inwestycja ta opiera się na naszym pomyślnym, wieloletnim partnerstwie wokół Azure Databricks, własnej usłudze Azure, która w zestawieniu z innymi usługami Azure Data, takimi jak Azure Data Warehouse, ogromnie upraszcza analitykę big data i rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji dla wielu klientów Microsoftu.
– Rohan Kumar, CVP, Azure Data w Microsoft

Azure Databricks łączy się z Power BI, Azure IoT Hub, Azure Event Hubs, klastrami Azure HDInsight Kafka, Azure Blob Storage, Azure Data Lake Store, Azure SQL Data Warehouse i Azure Cosmos DB. Z ogólnodostępnej wersji usługi korzystać (w tym przetestować za darmo) można już na Portalu Azure.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://databricks.com/company/newsroom/press-releases/databricks-250-million-funding-supports-explosive-growth-and-global-demand-for-unified-analytics-brings-valuation-to-2-75-billion

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure