Microsoft z menadżerem własnych aplikacji na Androida

Microsoft z menadżerem własnych aplikacji na Androida

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:17
18.12.2015
0 komentarzy
1607 wyświetleń

Już od prawie dwóch lat Microsoft realizuje swoją wieloplatformową strategię, wydając masę aplikacji na Androida i iPhone'a. Spośród najbardziej znanych warto wymienić pełnoprawne narzędzia Office, klienta poczty Outlook, alternatywny interfejs Arrow Launcher, tłumacza Microsoft Translator, komunikator Skype czy wyszukiwarkę Bing. Samych aplikacji jest w sklepie Google Play kilkadziesiąt. Jak je wszystkie ogarnąć? Posłuży do tego nowa aplikacja, zatytułowana po prostu Microsoft Apps.

Microsoft Apps ułatwia odnalezienie najlepszych aplikacji firmy Microsoft, dostępnych na urządzenia z Androidem. "Przeglądaj szeroki wybór aplikacji z kategorii, takich jak produktywność, edukacja, rozrywka, komunikatory, wiadomości i nie tylko" - głosi opis aplikacji. Nie jest to jedynie przewodnik czy katalog, w którym zapoznajemy się z ofertą firmy. Mamy tu również wiele funkcji menedżera oprogramowania. Możemy więc sprawdzić, które aplikacje mamy zainstalowane, a także poznać i pobrać nowe... A jest w czym wybierać. Obecnie w sklepie Google Play znajduje się 79 aplikacji, wydanych przez Microsoft Corporation.

Microsoft AppsMicrosoft AppsMicrosoft Apps

Użytkownik może przesłać swoje opinię poprzez opcję feedbacku, a także skorzystać z funkcjonalności telemetrycznych, o których niestety nie wiemy zbyt wiele. Microsoft zapowiedział już wprowadzenie kolejnych rozszerzeń do aplikacji. Po co w ogóle mielibyśmy z niej korzystać? Wielu użytkowników Windows posiada jednocześnie telefony z Androidem i oczekuje kompatybilnych programów, w których może edytować dokumenty, wysyłać pocztę czy nawet zarządzać usługami Office 365. Cały pakiet aplikacji Microsoftu w jednym miejscu wydaje się więc dobrym rozwiązaniem, choć nie jedynym. Użytkownicy mogą oczywiście odwiedzić stronę wydawcy w mobilnym sklepie Google Play lub poznać jego ofertę w przeglądarkowej odsłonie sklepu.

Aplikację Microsoft Apps dla urządzeń z Androidem (4.3 lub nowszym) pobierzemy bezpłatnie ze sklepu Google Play.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-releases-microsoft-apps-to-help-users-discover-the-companys-own-apps-on-android

Polecamy również w kategorii Android

Komentarze

Skomentuj

Autor