Microsoft wypuszcza klawiaturę z czytnikiem linii papilarnych

Microsoft wypuszcza klawiaturę z czytnikiem linii papilarnych

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:07
16.06.2017
1 komentarz
1526 wyświetleń

Do Sklepu Microsoft zawitały nowe akcesoria - wyposażona w czytnik linii papilarny klawiatura Microsoft Modern Keyboard with Fingerprint ID i utrzymana w podobnej stylistyce mysz bezprzewodowa Microsoft Modern Mouse. Największe zainteresowanie wzbudza rzecz jasna klawiatura, która jest niemalże wierną kopią Surface Keyboard wydanej obok Surface Studio. Jej najciekawszym elementem jest czytnik, umiejscowiony dość nietypowo i nierzucający się w oczy.

"Naszą wizją było połączenie czytnika linii papilarnych z klawiaturą, by jawił się jako kolejny klawisz" - tłumaczy Microsoft. Rzeczywiście, gdy dobrze się przyjrzeć, czytnik wygląda jak zwykły przycisk, znajdujący się między prawym Altem a klawiszem menu kontekstowego. Co jeszcze można powiedzieć o urządzeniu? Microsoft twierdzi, że aluminiowe obramowanie czyni je nie tylko wysokim jakościowo, ale też praktycznie "niezniszczalnym". Modern Keyboard with Fingerprint ID charakteryzuje się ponadto niskim profilem i może być używany zarówno bezprzewodowo, jak i z dołączonym przewodem.

Kolejnym nowym akcesorium, które koresponduje stylistycznie z klawiaturą, jest mysz bezprzewodowa Modern Mouse. "Ze swoją smukłą formą, prostą estetyką i delikatnym srebrnym wykończeniem Microsoft Modern Mouse jest idealnym dopełnieniem dobrze zaplanowanej przestrzeni roboczej. Metalowa rolka pokrętła daje uczucie stabilności pod palcem, a kształt obudowy idealnie leży w dłoni. Zaprojektowana, by precyzyjnie wskazywać i klikać w skalowalnych środowiskach waszego urządzenia i zewnętrznych monitorów. Precyzyjnie skonstruowany dźwięk klikania i przewijania. Wystarczająco cichy, by nie przeszkadzać, na tyle wyczuwalny, by słyszeć swoją kontrolę" - głosi opis produktu. Podobnie jak w przypadku klawiatury, Microsoft nie ujawnił szczegółowej specyfikacji myszy. Wszystko jednak wskazuje na to, że i ona stanowi kopię Surface Mouse.

Nowe akcesoria znajdują się już na witrynach Sklepu Microsoft (zob. klawiaturę/mysz), niemniej jednak przy obu widnieje adnotacja Coming soon. Ceny urządzeń to odpowiednio 129,99 dolarów (ok. 490 zł) i 49,99 dolarów (ok. 189 zł).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-releasing-a-modern-keyboard-with-fingerprint-id

Polecamy również w kategorii Urządzenia

Komentarze

  • Gosc 23:08 17.06.2017

    Klawiatura przerobiona z Appla, gdzie tu innowacja ??? Oszusci !!!

Skomentuj

Autor