Menu kategorii
 • Microsoft wypuścił aktualizacje mikrokodu Intel dla wszystkich wersji Windows 10

  Microsoft wypuścił aktualizacje mikrokodu Intel dla wszystkich wersji Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:30
  02.09.2020
  2116 wyświetleń

  Microsoft wypuścił aktualizacje mikrokodu procesorów Intel dla wszystkich wspieranych wersji Windows 10. Stanowią one odpowiedź na zagrożenia związane z Microarchitectural Data Sampling (MDS) i innymi. Aktualizacje dostępne są do pobrania z katalogu Microsoft Update.

  Aktualizacje mikrokodu mają na celu załatanie podatności sprzętowych, które wymagają nie tylko poprawek w obszarze oprogramowania, ale też zmian na poziomie firmware'u. Znanymi przykładami takich aktualizacji były te wymierzone w podatności Spectre i Meltdown. W rzeczywistości załatanie tych luk wymagało całej serii aktualizacji oprogramowania i mikrokodu. Dzisiejsze aktualizacje udostępniane przez Microsoft, a utworzone przez Intel, są odpowiedzią na następujące zagrożenia:

  • CVE-2019-11091 – Microarchitectural Data Sampling Uncacheable Memory (MDSUM)
  • CVE-2018-12126 – Microarchitectural Store Buffer Data Sampling (MSBDS)
  • CVE-2018-12127 – Microarchitectural Load Port Data Sampling (MLPDS)
  • CVE-2018-12130 – Microarchitectural Fill Buffer Data Sampling (MFBDS)

  Aktualizacje obejmują 56 rodzin procesorów, takich jak Amber Lake, Avoton, Broadwell, Cascade Lake, Cascade Lake, Coffee Lake, Comet Lake, Haswell, Kaby Lake, Skylake, Valley View i Whiskey Lake. Informacje o aktualizacji dla poszczególnych wersji Windows 10 oraz szczegółowe listy docelowych platform CPU zostały podane w artykułach KB na stronie pomocy technicznej Microsoftu:

  Aktualizacje możemy pobrać ręcznie z Wykazu usługi Microsoft Update. W zależności od używanej wersji systemu w polu wyszukiwarki należy wkleić odpowiednie oznaczenie KB. Aktualizacje wypuszczono też dla korespondujących wersji Windows Server 2016 i 2019.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-new-intel-microcode-updates-for-all-supported-windows-10-versions

  Polecamy również w kategorii Windows 10