Microsoft wykupił nową technologię, opartą na uczeniu maszynowym

Microsoft wykupił nową technologię, opartą na uczeniu maszynowym

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:48
23.01.2015
1 komentarz
1867 wyświetleń

Microsoft przejął Equivio, dostawcę technologii opartych na uczeniu maszynowym, pomocnych w zarządzaniu bardzo dużą ilością nieuporządkowanych danych. Główną rolę odgrywa tu Zoom, czyli narzędzie dedykowane zwłaszcza prawnikom i klientom biznesowym, dzięki któremu połączenie wielu dokumentów w inteligentne struktury staje się dużo łatwiejsze.

Zoom nie tylko kataloguje dane tekstowe, ale również dostarcza narzędzi do zarządzania nimi. Użytkownik ma wgląd w ich ilościowe przedstawienie oraz dysponuje "zwizualizowaną przestrzenią decyzyjną". Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu twórców narzędzia: "Gdy uruchomiliśmy Equivio, naszą wizją było dostarczenie na rynek prawniczy innowacyjnego oprogramowania analizującego tekst. Był to świetny okres. W międzyczasie nasza technologia maszynowego uczenia przyczyniła się do transformacji biznesowych procesów e-discovery. Dołączając do Microsoft, zyskujemy teraz możliwość pomocy znacznie większej liczbie klientów, oferując im wdrożenie [nowej] warstwy technologii do ich standardowych operacyjnych oraz biznesowych praktyk".

Equivio

Czym jest właściwie wykupiona technologia i do czego zamierza ją wykorzystać Microsoft? "Rozwiązanie Equivio używa uczenia się maszyn do rozwiązywania problemów, umożliwiając użytkownikom eksplorację wielkich, pozbawionych struktury pakietów danych i szybkie odnalezienie tego, co istotne. Wykorzystuje przy tym zaawansowane narzędzia analityczne, które wykonują wielowymiarowe analizy zbiorów danych, inteligentnie sortując dokumenty w kategorie tematyczne, grupując quasi-duplikaty, izolując unikalne dane oraz pomagając użytkownikom w szybkiej identyfikacji dokumentów, których potrzebują" - podaje Microsoft.

Pozyskane rozwiązania posłużą m.in. do udoskonalenia pakietu Office 365, w którym zaimplementowana już technologia eDiscovery zostanie rozwinięta. "W najbliższych miesiącach użyjemy technologii maszynowego uczenia, by uczynić te żywotne narzędzia [eDiscovery oraz moduły zarządzania informacjami] jeszcze bardziej inteligentnymi i łatwiejszymi w użyciu" - dodaje Microsoft.

Choć Microsoft nie powiedział tego wprost, rozwiązania Equivio przyczynią się najprawdopodobniej do rozwoju narzędzia Power BI. Dołączone do Office 365 już przeszło rok temu narzędzie w pełni radzi sobie z zewnętrznymi bazami danych, masywnymi transferami i działaniem w chmurze. Dedykowane jest potrzebom klientów biznesowych i wszystkich tych, którzy zarządzają wielkimi pakietami informacji. Z podobnych technik korzysta narzędzie Office Delve. Czy Microsoft planuje ich ujednolicenie? Tego dowiemy się być może w nadchodzących miesiącach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://blogs.microsoft.com/blog/2015/01/20/microsoft-acquires-equivio-provider-machine-learning-powered-compliance-solutions/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • Paweł 08:53 29.01.2015

    Prawdę mówiąc niewiele z tego zrozumiałem. Inteligentne wyszukiwanie i katalogowanie? A może coś jeszcze?

Skomentuj

Autor