Microsoft wydał biznesową wersję Office 365

Microsoft wydał biznesową wersję Office 365

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
18:42
27.02.2013
3 komentarze
1873 wyświetlenia

Microsoft udostępnił dziś nową wersję pakietu Office 365, tym razem przeznaczoną dla biznesu. Usługa ta skierowana jest zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw.

Według firmy Microsoft, liczba małych i średnich firm korzystających z pakietu Office 365 wzrosła w przeciągu ostatnich 12 miesięcy o 150%. Wydany dziś pakiet w wersji biznesowej dostępny jest na 69 rynkach i w 17 językach, a pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku będzie on dostępny w kolejnych 20 krajach, w 16 dodatkowych językach.

Nowa, biznesowa wersja to przede wszystkim rozszerzone możliwości komunikacji na platformie SharePoint z wykorzystaniem Yammera - usługi społecznościowej dla przedsiębiorstw. Do czerwca bieżącego roku, platforma ta zostanie jeszcze rozszerzona o zapowiadaną integrację pomiędzy produktami Lync i Skype.

Office 365 dla biznesu, podobnie jak w przypadku wydanego w ubiegłym miesiącu Office 365 Home Premium, udostępniany jest w różnych wariantach licencyjnych dla poszczególnych produktów pakietu i dostępny jest w ramach rocznych lub miesięcznych subskrypcji. Zdaniem Kurta DelBene, prezesa oddziału Microsoft Office, w nadchodzących latach większość klientów Office, jeśli nie wszyscy, wykupi taką subskrypcję, korzystając z korzyści jakie niesie ze sobą chmura. Zanim to jednak nastąpi, Microsoft nadal dostarczać będzie tradycyjne wersje Office w architekturze klient/serwer, umożliwiając przy tym klientom korzystanie z najlepiej pasujących im rozwiązań.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.microsoft.com/en-us/news/Press/2013/Feb13/02-27OfficeCommercialGAPR.aspx

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

  • Tedek 00:36 01.03.2013

    Mam jedno pytanie: Czy Microsoft nie zapomniał przypadkiem o użytkownikach nie (posiadających) firmę, którzy chcą używać Office 365 nie tylko w celach domowych? Chętnie korzystałbym z Office 365 za rozsądne pieniądze z możliwością korzystania z wersji 2013 na laptopie, ale musiałbym złamać prawo, bo używanie produktu dla użytkowników prywatnych jest możliwe tylko w celach niekomercyjnych. Czyli jeśli zamiast skupić się na pisaniu listów do cioci, napiszę maila do szefa w Outlooku, gdzie załączę wypełniony dokument nie w firmowym Office 2003, a własnym 2013 to złamię prawo (?). Wydaje mi się, że tak i moim zdaniem zapis do użytku niekomercyjnego to strzał w stopę. Dlaczego? Bo chętnie bym płacił, żeby mieć zawsze aktualny Office desktopowy + chmurę + to samo na telefonie z WP8 (który bym kupił), tablecie z Win8 (który by kupił) i laptopie z Win8 (który mam). Tylko o takich jak ja chyba zapomniano, więc z konieczności błąkam się gdzieś pomiędzy Office 2003, outlook.com, Androidem z gmail.com, a iPadem z iOS. Szczerze to jestem bardzo zawiedziony, bo sporo sobie po Windows8+Office365 obiecywałem.

  • lec 08:14 01.03.2013

    nie mogę doczytać się ceny wydania biznesowego

  • Krzysiek 14:44 01.03.2013

    Aktualne ceny można zobaczy tutaj: http://office.microsoft.com/pl-pl/products/?CTT=97, klikając na linki Dowiedz się więcej.

Skomentuj

Autor