Microsoft wycofał się z planów zmiany nazwy najnowszej wielkiej aktualizacji

Microsoft wycofał się z planów zmiany nazwy najnowszej wielkiej aktualizacji

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:41
20.07.2017
0 komentarzy
1403 wyświetlenia

Kilka dni temu opisaliśmy na łamach naszego portalu dosyć ciekawą sytuację – Microsoft zmienił w niektórych krajach nazwę nadchodzącej wielkiej aktualizacji z Fall Creators Update na Autumn Creators Update. Jak się jednak okazuje, według giganta z Redmond nastąpił po prostu błąd translacyjny, w efekcie czego na całym świcie zostanie przywrócona pierwotna nazwa.

Cała heca byłaby w pełni zrozumiała, gdyby nie jeden szczegół. Mianowicie przekład odbywał się nie z całkowicie obcego języka, lecz z angielskiego (US) na angielski (UK), wobec czego zasłanianie się błędami w tłumaczeniu wydaje się nieco naciągane. Niemniej powrót do oryginalnego nazewnictwa wydaje się sensowny – o ile w przypadku UK określenie aktualizacji jesienną ma rację bytu, o tyle w przypadku Australii (gdzie również miała nastąpić zmiana nazwy) nie do końca. Kraj ten bowiem leży w zupełnie innej części świata, gdzie panować będzie wówczas wiosna, co powodować mogłoby pewną konsternację wśród użytkowników.

Oficjalną nazwą jednak będzie Fall Creators Update

Koniec końców, najnowsza wielka aktualizacja Windows 10 nosić będzie globalnie swoje pierwotne miano, Fall Creators Update – nawet jeśli w niektórych krajach jego pierwszy człon tłumaczyć można jako upadek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/windows-10-autumn-creators-update-will-be-called-fall-creators-update-after-all?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaig

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor