Microsoft wprowadza reklamy zaimplementowane w system operacyjny

Microsoft wprowadza reklamy zaimplementowane w system operacyjny

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:02
15.03.2017
0 komentarzy
1607 wyświetleń

Reklamy stają się coraz bardziej wszechobecne i irytujące. Pojawiają się na stronach internetowych, w mailach czy serwisach społecznościowych. Z biegiem czasu niestety zaczęły się pojawiać nawet w systemach operacyjnych takich jak Windows, o czym niedawno (ponownie) mieliśmy okazję się przekonać.

Swego czasu użytkownicy systemów Windows 7 oraz Windows 8 zostali przywitani po uruchomieniu komputera przez dość niemiłą niespodziankę. Była nią reklama zachęcająca do przejścia na Windows 10. Nie byłoby z nią problemów, gdyby nie fakt, iż jej pozbycie się było kłopotliwe, zaś przypadkowe kliknięcie mogło rozpocząć proces aktualizacji. Na szczęście monit ten już się nie wyświetla, jednak Microsoft w ostatnich dniach po raz kolejny wprowadził niechcianą reklamę do jednego ze swoich systemów operacyjnych, tym razem do flagowego Windows 10. Dla odmiany nie wyświetla się ona w formie monitu, lecz w oknie Eksploratora plików; w chwili obecnej promowany jest przez nią Microsoft Office 365. Co prawda możliwe jest wyłączenie na stałe tej dosyć irytującej reklamy, jednak wiąże się to z utratą istotnych informacji dotyczących OneDrive, jak chociażby tych dotyczących błędów synchronizacji.

Reklama Office 365

Miejmy nadzieje, że nie jest to wstęp do spamowania systemów operacyjnych niechcianymi reklamami. W końcu chyba nikt nie lubi natrętnych i często po prostu denerwujących reklam w tle. Cała nadzieja w tym, że polityka Microsoftu nie posunie się w tym kierunku.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theregister.co.uk/2017/03/13/microsoft_nicks_one_more_apple_idea_an_adsupported_os/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor