Microsoft wprowadza nowe funkcje w Edge DevTools

Microsoft wprowadza nowe funkcje w Edge DevTools

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
09:36
26.04.2018
0 komentarzy
854 wyświetlenia

Microsoft Edge Developer Tools, czyli następca Narzędzi programistycznych w przeglądarce Edge, zgodnie z zapowiedziami został zaktualizowany o nowe funkcje. Istniejące w aplikacji elementy zostały usprawnione pod kątem pracy m.in. z aplikacjami PWA. Edge DevTools nadal posiadaja status wersji poglądowej, ale aplikacja jest dostępna w Sklepie Microsoft i do poprawnego działania nie wymaga najnowszej kompilacji Windows Insider.

Microsoft aktualizuje Edge Developer Tools

Pierwszy raz o Edge DevTools pisaliśmy w lutym tego roku. Wtedy Microsoft podawał, że narzędzie może być wykorzystywane przez programistów do diagnozowania problemów w działaniu JavaScript w aplikacjach opartych na silniku Microsoft Edge. Z kolei projektanci stron internetowych mogli eliminować problemy z układem layoutu czy też ustawiać breakpointy w celu sprawdzenia działania skryptów.

Teraz Microsoft informuje, że Edge DevTools został zaktualizowany pod kątem pracy Microsoft Edge z aplikacjami Progressive Web Apps, które będą dostępne w zbliżającej się aktualizacji Windows 10 Redstone 4. Nowa wersja Edge DevTools może być też wykorzystana do eliminowania usterek urządzeń zdalnych, podłączonych do sieci firmowych lub za pomocą USB. Do tego wymagane jest uruchomienie portalu urządzeń w ustawieniach Windows 10.

Bardzo ważnym elementem jest wprowadzenie do DevTools Edge DevTools Protocol. Narzędzie zostało zaprojektowane tak, aby jak najlepiej współpracowało z Chrome DevTools Protocol. Dzięki temu jeden program będzie mógł testować działanie aplikacji czy witryn na dwóch platformach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/msedgedev/2018/04/25/introducing-the-microsoft-edge-devtools-preview-app/#IvEocZ2B3TZkuY82.97

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor