Microsoft ułatwi europejskim firmom rozpoczęcie pracy z HoloLens

Microsoft ułatwi europejskim firmom rozpoczęcie pracy z HoloLens

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:16
13.03.2017
0 komentarzy
1369 wyświetleń

W listopadzie zeszłego roku Alex Kipman stwierdził, że misją Microsoft jest "dostarczenie rzeczywistości połączonej każdej osobie i organizacji na tej planecie". Dziś firma mówi o ostatnim kroku, który ma zapewnić powodzenie tej misji. Dzieki rozszerzeniu programu partnerskiego w Europie łatwiej będzie zacząć swoją przygodę z HoloLens.

Jak ogłosił dziś Lorraine Bardeen z działu Microsoft HoloLens and Windows Experiences, program HoloLens Agency Readiness Partner zostanie rozszerzony na Europę. Obok 10 agencji partnerskich w USA i Kanadzie, które przedstawiono w zeszłym roku na konferencji Build 2016, do programu dołączy kilku nowych partnerów z największych rynków europejskich:

"Jako że coraz więcej firm rozumie korzyści i wdraża HoloLens wraz z rzeczywistością połączoną, firmy te szukają szerokiego zestawu opcji, który pomoże im budować i wdrażać aplikacje Mixed Reality. Dobre wieści są takie, że istnieje parę sposobów, by to zacząć. Mogą one budować aplikacje samodzielnie (używając narzędzi, takich jak nasz SDK), mogą współpracować z Microsoft bezpośrednio (jako uczestnicy naszego Enterprise Acceleration Program), mogą użyć gotowych rozwiązań pokroju SketchUp Viewer lub Skype for HoloLens, lub mogą pracować z HoloLens Agency Readiness Partners" - tłumaczy Bardeen.

Partnerzy z programu HoloLens Agency Readiness - jak dodaje Microsoft - przeszli kompleksowe, bezpośrednie szkolenie z zespołem HoloLens. Ich zadaniem jest dostarczanie rozwiązań z prawdziwego zdarzenia. Przykładowymi klientami są Paccar, Lowe’s, Red Bull Air Race, CDM Smith, UK Police Forces czy Alstom. Czym wyróżnia się ten sposób tworzenia aplikacji z HoloLens? Współpraca z partnerami uchodzi za najszybszy sposób tworzenia aplikacji MR, które mogą przekształcić sposób interakcji z danymi 3D, wprowadzania nowych produktów na rynek, udostępniania informacji czy tworzenia nowych możliwości rozwoju biznesowego.

Windows Mixed Reality powoli nabiera realnych kształtów przede wszystkim za sprawą deweloperów. Microsoft po debiucie w USA dokonał ekspansji na Japonię, by teraz dotrzeć do Europy. Niestety, na liście partnerów brak przedstawicieli z Polski - liczymy, że szybko się to zmieni! Mixed Reality to nadal spora nowość na naszym rynku, niemniej jednak pierwsze lody zostały przełamane. Sprawdźcie koniecznie nasze pierwsze wrażenia użytkowania HoloLens!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/devices/2017/03/13/microsoft-hololens-agency-readiness-partner-program-expands-europe/

Polecamy również w kategorii HoloLens

Komentarze

Skomentuj

Autor