Microsoft udostępnił pierwszy SDK Preview dla Windows 10 Redstone 4

Microsoft udostępnił pierwszy SDK Preview dla Windows 10 Redstone 4

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:40
01.11.2017
0 komentarzy
1071 wyświetlenie

Microsoft zaktualizował dziś pakiet narzędzi deweloperskich dla Windows 10. Obecnie dostępny jest pakiet SDK Preview w kompilacji 17025. Oznacza to, że po raz pierwszy SDK adresowany jest do nowej aktualizacji Windows 10 Redstone 4, która od niedawna rozwijana jest w programie Insider Preview.

Jakie zmiany wprowadzono w SDK? Na razie odnotowano ich niewiele - to praktycznie tylko nowe słowa kluczowe MIDL dodane do narzędzia midlrt i będące częścią inicjatywy "modernizowania IDL". Nowe słowa kluczowe to event, set, get, partial, unsealed, overridable, protected i importwinmd. Microsoft wspomina też o poprawkach błędów. Zaznaczony jest ponadto fakt, że deweloperzy mogą odtąd kierować swoje aplikacje bezpośrednio do użytkowników Redstone 4. Aktualizacja zapowiedziana jest na wiosnę przyszłego roku i prawdopodobnie będzie nosić nazwę Spring Update. Numer wersji SDK to 17025. Aplikacje mogą więc być zgodne z Windows 10 w kompilacji 17025 lub wyższej.

SDK Preview 17025

Microsoft standardowo odnotował, że SDK w wersji 17025 działa w zgodności z wcześniej wydanymi SDK oraz z Visual Studio 2017. Oznacza to, że możemy zainstalować aktualną wersję SDK Preview i nadal publikować w Sklepie aplikacje dedykowane Fall Creators Update lub wcześniejszym wersjom Windows 10. Pod względem formalnym SDK współpracuje tylko z Visual Studio w wersji 2017 lub wyższej.

Redstone 4 pozostaje nadal w dość wczesnej fazie rozwojowej, niemniej jednak mamy już pewien zarys kierunku, w którym zmierzać będą jego twórcy, jeśli chodzi np. o zmiany w interfejsie. Z punktu widzenia dewelopera będzie to oznaczać m.in. możliwość wykorzystania nowych elementów i akcji w interfejsie Fluent Design System. Aktualną wersję SDK można już pobrać ze strony Windows Insider Preview Downloads.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-releases-the-first-redstone-4-sdk-preview

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor