Microsoft udostępnił nową serię maszyn wirtualnych z Windows 10

Microsoft udostępnił nową serię maszyn wirtualnych z Windows 10

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:54
09.08.2016
0 komentarzy
2119 wyświetleń

By zachęcić deweloperów do rozwijania aplikacji uniwersalnych (UWP), Microsoft opublikował nową listę maszyn wirtualnych Windows w wersjach ewaluacyjnych. Zapewniają one dostęp do najnowszej wersji Windows bez konieczności instalowania go w klasyczny sposób. Wystarczy postawić VM na komputerze z Windows lub Mac, by testować na nim oprogramowanie. W tym miesiącu pojawiło się aż siedem nowych pozycji, wliczając w to najnowszą wersję Windows 10 (Anniversary Update) oraz serię narzędzi programistycznych.

Jak tłumaczy Microsoft, środowisko programistyczne systemu Windows 10 można wypróbować "bez marnowania czasu na wykonywane zwykle w takich sytuacjach konfigurowanie urządzenia na potrzeby programowania i testowania. Uruchom tę maszynę wirtualną na komputerze Mac lub PC, aby wypróbować 60-dniową wersję ewaluacyjną narzędzi i technologii w ramach platformy uniwersalnej systemu Windows w celu szybszego przeniesienia swojego istniejącego już kodu do systemu Windows". Nie bez kozery Microsoft podkreśla możliwość przenoszenia kodu - pozwalają na to pakiety z serii Windows Bridge, oferujące szybką konwersję aplikacji z Androida, iOS, Win32 i .NET do Uniwersalnej Platformy Windows.

http://blog.parallels.com

"W środowisku programistycznym systemu Windows 10 udostępniono wiele różnych implementacji maszyn wirtualnych zgodnych z najnowszą wersją i gotowych do użycia" - dodaje Microsoft. Obsługiwane implementacje to VMWare, Hyper-V, VirtualBox i Parallels. No dobrze, teraz czas na konkretne nowości, a więc VM-y, oddane w tym miesiącu na użytek deweloperów:

Microsoft dodaje, że przed pobraniem maszyny wirtualnej warto wygospodarować ok. 20 GB wolnego miejsca na dysku. Wszystkie nowe implementacje pobierzemy bezpłatnie ze strony Windows Dev Center.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2016/08/08/august-2016-evaluation-windows-developer-virtual-machines/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor