Microsoft udostępnia narzędzia do analizy wydajności Androida, Linuksa i Chromium

Microsoft udostępnia narzędzia do analizy wydajności Androida, Linuksa i Chromium

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:57
08.12.2021
997 wyświetleń

Wydajność jest zazwyczaj bardzo ważnym wskaźnikiem dla konsumentów, którzy stają przed wyborem przeglądarki czy systemu operacyjnego. Zarówno Microsoft, jak i Google nieustannie szukają sposobów na zwiększenie wydajności odpowiednio w Edge i Chrome. Teraz gigant z Redmond wprowadził zestaw narzędzi Open Source o nazwie Microsoft-Performance-Tools do pomiaru wydajności przeglądarki i systemu.

Microsoft-Performance-Tools for Linux-Android to zestaw narzędzi do śledzenia procesów, który oferuje wiele świetnych funkcji, metody i ekosystem, które używane były do zwiększania wydajności Windowsa przez ostatnie 15 lat. Metodologia tych narzędzi zapewnia niesamowitą głębię i wgląd w to, co robi kod systemu operacyjnego i aplikacji. Narzędzia mogą być używane w różnych scenariuszach diagnostycznych i wydajnościowych. Jeśli scenariusz analizy obejmuje również Windows, procesy obu systemów można analizować wspólnie na tej samej osi czasu.

Zestaw narzędzi oparty jest na .NET Core oraz nowym microsoft-performance-toolkit-sdk. Oznacza to, że jest on wieloplatformowy, a ślady można otwierać i analizować w dowolnym systemie obsługiwanym przez .NET Core. W przypadku Linuksa wspierane są frameworki LTTng, perf i Perfetto, a w przypadku Androida i przeglądarek Chromium, takich jak Chrome i Edge — Perfetto.

Microsoft Performance Tools Linux / Android dostępny jest jako Open Source do pobrania z GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/performance-diagnostics/new-tools-for-analyzing-android-linux-and-chromium-browser-performance/

Polecamy również w kategorii Open Source