Microsoft udostępni deweloperom API dla Surface Dial i Creators Update

Microsoft udostępni deweloperom API dla Surface Dial i Creators Update

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:06
27.10.2016
0 komentarzy
1734 wyświetlenia

Jako że powoli zbliżamy się do kolejnej dużej aktualizacji Windows 10 - Creators Update, a ponadto Microsoft zademonstrował nowe urządzenie wskazujące - Surface Dial, czas na możliwość zaadresowania ich przez deweloperów. Nowe kompilacje poglądowe Windows 10 (Redstone 2) wkrótce zostaną wzbogacone o prezentowane na wczorajszej konferencji funkcje, co ma znaczenie przede wszystkim dla użytkowników końcowych. Deweloperzy także otrzymają odpowiednie zestawy narzędzi, by swoje aplikacje łączyć z nowymi funkcjonalnościami w systemie i nowym urządzeniem dla profesjonalistów.

Microsoft ponownie podjął temat nowości, które zademonstrowano wczoraj. W nowym wideo usłyszymy Kevina Gallo, CVP działu Windows Developer, który przytacza funkcje w Creators Update i wyjaśnia, w jaki sposób deweloperzy mogą nawiązać z nimi interakcję. Na nagraniu poniżej wyróżniają się przede wszystkim trzy tematy: 3D w Windows 10 i pierwsze (warto dodać, że przystępne cenowo) zestawy VR/MR współpracujące z Windows 10 Creators update; możliwość skupienia najważniejszych kontaktów w jednym miejscu dzięki funkcji MyPeople; Surface Dial - nowe urządzenie wskazujące kompatybilne z urządzeniami Surface i rozszerzającą tradycyjny zestaw peryferiów (klawiatura, mysz, pióro, ekran dotykowy) o nowy rodzaj interakcji. Surface Dial pozwala na dostosowanie swoich zadań w odniesieniu do aplikacji i kontekstu. Jego API będzie współpracować zarówno z Universal Windows Platform (UWP), jak i Win32.

Na razie wiadomo, że Surface Dial jest zgodny z Surface Studio, Pro 3, Pro 4, Book i prawdopodobnie również przez wydawane w przyszłości urządzenia Surface. Co z innymi urządzeniami? Takie wsparcie raczej się nie pojawi, jednak Microsoft - w myśl demokratyzacji nowych technologii - zachęca producentów do budowania podobnych rozwiązań. "Współpracujemy aktywnie z partnerami nad ich własnymi formami ekspresji idei. Włożyliśmy w rozwój tego wiele R&D [prac badawczo-rozwojowych]. Zamierzamy wypróbować wiele pomysłów i poważnie rozwinąć niektóre z nich. Należy tu znów powiedzieć, że cała ta technologia jest dostępna dla naszych partnerów. Z nadzieją czekam na partnerów, którzy wezmą jej części i stworzą swoją własną ekspresję dla swoich własnych klientów" - powiedział Terry Myerson, szef działu Windows.

Myerson został też zapytany o idee, stojące za nietypową formą Surface Dial. Chodzi tu o "wejście w pełni kreatywną strefę". Szef działu Windows dodaje też, że firma "nie ma specjalnych planów, by zamienić tradycyjne menu na menu obrotowe" w Windows, niemniej jednak będą one obecne "w specyficznych miejscach, gdzie poczuć można, że idealnie tam pasują".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/buildingapps/2016/10/26/kevin-gallo-gives-the-developer-perspective-on-todays-windows-10-event

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor