Microsoft tworzy własną kartę SIM dla urządzeń z Windows

Microsoft tworzy własną kartę SIM dla urządzeń z Windows

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:31
08.01.2016
0 komentarzy
3239 wyświetleń

Microsoft wypuścił nową aplikację, której zadaniem będzie obsługa planów mobilnego Internetu z udziałem "karty SIM Microsoftu". To jak dotąd jedyny komunikat firmy w tej sprawie. Karta SIM ma być dostępna dla wybranych urządzeń z Windows 10, początkowo jedynie dla klientów z Francji, USA i Wielkiej Brytanii. Z drugiej strony polski opis aplikacji może świadczyć o planach uruchomienia usługi także w naszym kraju.

Aplikacja Cellular Data pojawiła się w Sklepie Windows kilka godzin temu. Poniżej przytoczymy jej pełny opis:

"Szukasz niezawodnego i wygodnego rozwiązania zapewniającego dostęp do Internetu nawet wtedy, gdy sieć Wi-Fi jest niedostępna? Aplikacja Cellular Data umożliwia nawiązanie połączenia z zaufaną siecią transmisji danych komórkowych w całym kraju przy użyciu tylko konta Microsoft. Możesz nawiązywać połączenie przy użyciu planu taryfowego obejmującego dane komórkowe na urządzeniu z systemem Windows 10 i płacić za ten plan, używając tylko informacji o koncie Microsoft. Oznacza to brak stałych umów i długoterminowych zobowiązań wobec operatora komórkowego. Teraz możesz kupować usługi komórkowej transmisji danych i korzystać z nich w dogodny dla siebie sposób.
Jest to najłatwiejszy sposób na dostęp do Internetu za pomocą zaufanej sieci dostępnej w całym kraju. Kup plan w Sklepie Windows (wymaga zasięgu sieci). Aplikacja Cellular Data umożliwia uzyskiwanie dostępu do Internetu w dowolnym czasie przy użyciu bezpiecznego i szybkiego połączenia danych komórkowych. Ta aplikacja współdziała tylko z określonymi urządzeniami z systemem Windows 10 i wymaga karty SIM firmy Microsoft. Usługa jest dostępna na wybranych rynkach, a oferty dotyczą tylko planów krajowych — oferty roamingu międzynarodowego będą dostępne wkrótce.
Aby kupić plan taryfowy, wykonaj następujące czynności:
1. Kliknij ikonę sieci Wi-Fi po prawej stronie paska zadań.
2. Na liście sieci znajdź sieć o nazwie Cellular data i wybierz ją.
3. W obszarze Ustawienia sieci komórkowej wybierz pozycję „Wyświetl plany”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami, aby wykupić usługę danych komórkowych i uzyskać dostęp do Internetu.
"

Cellular Data

Podstawowe funkcje Cellular Data to:

  • Korzystanie z Internetu niezależnie od dostępności sieci Wi-Fi.
  • Możliwość zakupu usługi danych komórkowych w odpowiednim dla siebie miejscu i czasie bez zawierania stałych umów.
  • Bezpieczniejsza sieć komórkowa.
  • Kontrola nad wydatkami i użyciem danych, sprawdzanie salda w czasie rzeczywistym.

Aplikację Cellular Data na komputery PC z Windows 10 pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://microsoft-news.com/microsoft-to-become-a-mobile-virtual-network-operator/

Polecamy również w kategorii Windows 10

Komentarze

Skomentuj

Autor