Microsoft tworzy "Radę dla Cyfrowego Dobra"

Microsoft tworzy "Radę dla Cyfrowego Dobra"

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
09:42
28.04.2017
0 komentarzy
1139 wyświetleń

Zapewne podczas swoich wędrówek w cyberprzestrzeni niejednokrotnie mieliście okazję zaobserwować rozmaite interakcje pomiędzy użytkownikami; zarówno te negatywne jak i pozytywne. Microsoft postanowił dołożyć swoją cegiełkę do budowania odpowiedniego poziomu kultury w Sieci poprzez stworzenie programu, którego grupą odbiorczą są osoby młode.

Rada dla Cyfrowego Dobra (Council for Digital Good) jest grupą 15 starannie dobranych przez Microsoft nastolatków, w wieku 13-17 lat. Pochodzą oni z 11 różnych krajów, zaś ich celem jest poznanie zagrożeń, ryzyka oraz potencjalnych konsekwencji powiązanych z rzeczywistością online, by w przyszłości wspomóc budowanie bezpiecznego Internetu. Uczestnictwo w radzie trwać ma od 12 do 18 miesięcy, zaś jej członkowie podczas „służby” będą mieli możliwość rozwoju osobistego. Do ich zadań należeć ma spędzenie przynajmniej 8 godzin miesięcznie przy aktywnościach rady, uczestniczenie w konferencjach online oraz eventach. Ponadto mają głosić ideały rady oraz działać lokalnie.

Rada dla Cyfrowego Dobra

W naszej opinii do tych obowiązków dojdzie również oczywiście popularna ostatnio publicystyka w mediach społecznościowych, które to wydają się być dobrym miejscem do prowadzenia działalności tego typu. Czy Microsoftowi uda się faktycznie uświadomić młodzież odnośnie ryzyka w Sieci nie dowiemy się jednak prawdopodobnie zbyt szybko, całość bowiem dopiero ruszyła.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-kicks-off-its-one-year-council-for-digital-good-program-with-15-selected-teens?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_c

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor