Microsoft szykuje nowe awatary dla użytkowników Xbox Live

Microsoft szykuje nowe awatary dla użytkowników Xbox Live

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:33
14.03.2018
0 komentarzy
1213 wyświetlenia

Microsoft zamierza w tym roku wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy na wielu polach, także jeśli chodzi o personalizację własnego, cyfrowego wizerunku. Na zeszłorocznym E3 firma pokazała odświeżone awatary (Xbox Live Avatars), które miały trafić również do użytkowników PC zeszłej jesieni, jednak terminu nie udało się dotrzymać. Według ostatniego raportu nowe awatary mają jednak dotrzeć do Xbox Insiderów w nadchodzących tygodniach.

Xbox Live Avatars

Nowe awatary pozwolą graczom na daleko pojętą personalizację postaci, z którą można się identyfikować. Awatary będą występować z nowymi opcjami budowy ciała, ubraniami i rekwizytami. Microsoft zamierza dodać również atrybuty, z którymi będą się mogły utożsamiać osoby niepełnosprawne (np. odjechana proteza ręki). Pojawią się też kostiumy, deskorolki, wózki inwalidzkie czy motocykle. Awatary zostaną ponadto w szerokim zakresie zintegrowane z interfejsem Xbox One.

Według wstępnych ustaleń awatary miałyby stać się ogólnodostępne w maju, kiedy to również ma zostać otwarta ich specjalna sekcja w Microsoft Store, gdzie użytkownicy będą mogli kupować/pozyskiwać nowe opcje personalizacji. Warto zaznaczyć, że nowe awatary różnią się od tych rodem z Xbox 360 i roku 2008 budową opartą o silnik Unity, który zapewnia dużo większą swobodę modyfikacji. Pojawiły się też pogłoski, że Microsoft umożliwi zewnętrznym deweloperom tworzenie własnych rekwizytów i ubrań wraz z możliwością ich publikacji w Sklepie.

Doniesienia te skomentował Mike Ybarra na swoim Twitterze, pisząc, że awatary "nadejdą, gdy będą gotowe". Microsoft nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, ale wiadomo, że wpływ na nią będzie miał feedback Xbox Insiderów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.theverge.com/2018/3/14/17113478/microsoft-xbox-live-avatars-launch-features

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor