Microsoft szykuje 14 aktualizacji bezpieczeństwa

Microsoft szykuje 14 aktualizacji bezpieczeństwa

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
20:43
06.09.2013
0 komentarzy
2396 wyświetleń

Microsoft opublikował dziś podsumowanie biuletynów bezpieczeństwa, które zostaną wydane w przyszły wtorek. W tym miesiącu na uwagę zasługuje przede wszystkim liczba nadchodzących aktualizacji, która sięgnie aż 14 poprawek.

W każdy drugi wtorek miesiąca ma miejsce wydarzenie o nazwie Patch Tuesday, podczas której Microsoft wydaje stosowne poprawki bezpieczeństwa dla swojego oprogramowania. W tym miesiącu, a dokładnie 10 września, ma zostać opublikowanych aż 14 takich biuletynów, czyli jak na razie najwięcej w tym roku. Cztery aktualizacje oznaczone będą jako krytyczne, natomiast pozostałych 10 będzie rozprowadzanych jako ważne.

Oczywiście z powodów bezpieczeństwa przed opublikowaniem aktualizacji Microsoft nie poda żadnych szczegółowych informacji na ich temat. Wiadomo jedynie, że poprawki krytyczne będą miały za zadanie załatać błędy w różnych wersjach systemu Windows, aplikacji Outlook, platformy SharePoint i przeglądarki Internet Explorer.

Wiadomo również, że 5 spośród dostarczonych aktualizacji będzie dotyczyć m.in. Windows XP. Z uwagi na to, że wsparcie dla tego 12-letniego już systemu kończy się za 7 miesięcy, będą to jedne z ostatnich skierowanych dla niego poprawek.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-to-release-six-critical-windows-security-bulletins-tuesday

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo

Komentarze

Skomentuj

Autor