Microsoft szuka przyczyn wczorajszej awarii Xbox Live

Microsoft szuka przyczyn wczorajszej awarii Xbox Live

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
10:41
27.07.2015
0 komentarzy
1438 wyświetleń

Wczoraj późnym wieczorem znaczącej awarii uległa jedna z flagowych usług Microsoftu o nazwie Xbox Live. Nie tylko nie działała dedykowana jej strona internetowa, ale też gracze nie byli w stanie zalogować się na swoje konta użytkownika. Każda próba logowania kończyła się komunikatem o błędzie 0x87dd0019.

Według informacji z oficjalnej strony wsparcia dla Xbox, usługa była niedostępna od około godziny 21:26 polskiego czasu. Kilka godzin później sytuacja uległa znacznej poprawie, choć nadal nie można było kupować przedmiotów ani odblokowywać kolejnych osiągnięć. Obecnie statusy wszystkich już usług Xbox świecą się na zielono.

Przyczyna tej rozległej awarii nie jest jeszcze znana. Powodem mógł być zarówno wewnętrzny błąd techniczny, jak i zewnętrzny atak typu Denial of Service podobny do tego z okresu świąt, kiedy to zaatakowane i zablokowane zostały Xbox Live Microsoftu i PlayStation Network firmy Sony.

Z uwagi na liczne skargi użytkowników składane za pośrednictwem portalu Twitter, Microsoft obiecał uważnie przyjrzeć się całej sprawie. "Rozumiemy, że niektórzy z was nie są w stanie korzystać z witryny Xbox.com. Na chwilę obecną pracujemy wraz z naszym partnerem nad rozwiązaniem tego problemu. Dziękujemy za cierpliwość. Więcej informacji podamy, gdy już będziemy coś wiedzieć" - czytamy we wczorajszym oświadczeniu.

Choć takie awarie nie są czymś niezwykłym i w dowolnym momencie mogą dotknąć praktycznie każdego, to jednak dla Microsoftu nie jest to dobry czas na tego rodzaju problemy. Firma przygotowuje się obecnie do premiery systemu Windows 10, do której pozostało już zaledwie kilkadziesiąt godzin. Jedną z głównych nowości tego systemu będzie funkcja strumieniowania gier wideo z konsoli Xbox na dowolne inne urządzenie z Windows 10, na przykład tablet lub komputer PC, z możliwością nagrywania całego przebiegu rozgrywki.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor