Microsoft stworzył własną walutę wirtualną

Microsoft stworzył własną walutę wirtualną

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:53
14.01.2019
743 wyświetlenia

W listopadzie dla Mixera zaczął się tzw. Season 2, w czasie którego Microsoft wprowadził do serwisu naklejki, efekty i osiągnięcia za punkty doświadczenia Sparks (Iskierki). W tym roku powstał nowy sposób interakcji o nazwie Embers (Węgielki). Jest to płatna wirtualna waluta dla widzów, którą mogą wydać na umiejętności premium, wliczając w to animowane naklejki i pełnoekranowe efekty. Umiejętności premium dają też oglądającym możliwość dodawania własnych wiadomości i podświetlania ich na czacie.

Dla transmitujących na Mixerze graczy Embery oznaczają nowy sposób monetyzacji, umożliwiając bardziej bezpośrednią formę patronatu z wyższymi nagrodami gotówkowymi. Embery to kategoria odróżniająca się od Sparks, istniejącej już wcześniej "waluty" na platformie Mixer. Na czym dokładnie polega różnica?

Sparks to waluta wirtualna, którą oglądający zarabiają za darmo, po prostu oglądając transmisje na Mixerze. Embery to płatna waluta wirtualna, którą widzowie mogą nabyć bezpośrednio w Mixerze. Mimo że dla każdej waluty istnieją konkretne umiejętności, to zarówno Sparks, jak i Embery prowadzą do patronatu nad partnerskim streamerem. Embers zapewniają bardziej bezpośrednią formę patronatu, jako że partnerzy otrzymują ustaloną stawkę w dolarach za każdy Ember wydany na ich kanale. Dla kontrastu: Sparks wydane na kanale Mixer Partnera przyczyniają się do osiągania kamieni milowych Sparks, którym towarzyszą bonusy gotówkowe. Embery nie mają cotygodniowych kamieni milowych i nie wpływają na kamienie milowe Sparks.
– Microsoft

Nową walutę można zakupić, wchodząc na stronę Mixer.com i klikając na górnej belce "Zdobądź węgielki". Można je też doładować w mobilnych aplikacjach Mixer lub Xbox One, klikając przycisk "+" obok ikony Embera na stronie z umiejętnościami.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.mixer.com/2019/01/11/mixer-embers-available-now/

Polecamy również w kategorii Gaming